Murat Kurum İlan Etti! Kanal İstanbul Projesinde İlk Adım Atılıyor

Çevre Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul Projesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Murat Kurum İlan Etti! Kanal İstanbul Projesinde İlk Adım Atılıyor

Çevre Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul Projesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum Cumhuriyet tarihinin en önemli projesi olarak nitelendirdiği Kanal İstanbul Projesi için ilk adımın atılacağını söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 2021 yılı bütçe görüşmeleri başladı. Görüşmelerin ilk gününde TBMM Genel Kurulu kürsüsünde açıklamalarda bulunan Bakan Murat Kurum, 2021 yılı projelerine ilişkin bilgiler verdi. Konuşmasında çok sayıda projeye dair ön bilgi veren Murat Kurum, Kanal İstanbul Projesine özel bir parantez açtı. 

MURAT KURUM'DAN KANAL İSTANBUL AÇIKLAMASI 'ADIMLARI ATIYORUZ'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul projesine dair yapmış olduğu konuşması öncesinde geçmiş dönemde AK Parti tarafından gerçekleştirilen projelere dair örnekler verdi. 

AK Parti olarak bugüne kadar vatandaşımızın, şehirlerimizin ihtiyacı olan her projeyi tek tek hayata geçirdik diyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bu projeleri Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi Köprüsü, İstanbul Havalimanı, şehir hastaneleri, Türkiye'nin en modern stadyumları, binlerce sosyal ve kültürel tesisleri, binlerce park, onlarca millet bahçesi ve sosyal konut projeleri olarak açıkladı. 

Konuşmasının devamında Kanal İstanbul projesine değinen Çevre Bakanı Kurum "Cumhuriyet tarihimizin en büyük dönüşüm projesini hayata geçiriyoruz. İstanbul Boğazımızı koruyacak, millet bahçeleriyle, ekolojik koridorlarıyla Türkiye'nin en çevreci projesi olacak Kanal İstanbul Projesi adımlarını atıyoruz." ifadelerini kullandı. 

TBMM Genel Kurulu'nun konuşmasının sonunda ise Bakan Kurum 81 ilimizde 83 milyon vatandaşımıza Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak 83 milyon vatandaşımıza hizmet etmeye devam edeceğiz dedi. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)