Ordu Ünye'de Şiddetli Yağış Nedeniyle 36 Dairelik Site Tahliye Edildi

Ordu'nun Ünye ilçesinde akşam saatlerinde başlayan şiddetli sağanak yağış nedeniyle istinat duvarı hasar gören 36 dairelik site tedbiren tahliye edildi.
Ordu Ünye'de Şiddetli Yağış Nedeniyle 36 Dairelik Site Tahliye Edildi

Karadeniz Bölgesi'nde şiddetli yağışlar devam ediyor. Ordu'nun Ünye ilçesinde gün boyu belediye hoparlöründen vatandaşlar şiddetli yağışa karşı uyarıldılar. Korkulan ise akşam saatlerinde meydana geldi.

36 DAİRELİK SİTENİN İSTİNAT DUVARI HASAR GÖRDÜ

Akşam saatlerinde bastıran şiddetli yağışlar Ordu'nun Ünye ilçesinde çok sayıda vatandaşı zor durumda bıraktı. 36 dairelik bir sitenin istinat duvarı şiddetli yağış nedeniyle hasar gördü. Binanın çevresinde toprak kaymaları da olunca yetkililer hemen müdahale ettiler.

AİLELER TAHLİYE EDİLDİ

Olay yerine gelen belediye yetkilileri binanın çevresine güvenlik şeridi çekerek önlem aldılar. 36 dairenin bulunduğu bina hem istinat duvarındaki hasar hem de toprak kayması nedeniyle hemen tahliye edildi.

SİTEDE HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI YAPILACAK

Tahliye edilen binada yaşayan vatandaşlar zor durumda kalırken bazı aileler akrabalarının evlerine gitmeyi tercih ettiler. Kalacak başka yeri ve imkanı olmayan aileler ise Ünye Öğretmenevi'ne yerleştirildiler. Yağmurun şiddetini azaltmasının ardından sitede belediye ekipleri kontrol yapacaklar. Binanın hasar görüp görmediği ve hasar gördüyse riskli olup olmadığı tespit edilecek. Bu tespitin ardından aileler yeniden evlerine girebilecekler.

TABAKHANE DERESİ ARAÇ VE YAYA GEÇİŞİNE KAPATILDI

Ünye'de şiddetli yağışlara ilişkin olarak Ordu İl Afad ve Acil Durum Müdürlüğü'ne bağlı uzman ekipler yoğun bir çalışma gerçekleştiriyorlar. İlçenin tam ortasından geçen Tabakhane Deresi'nde su seviyesinin normalin üzerinde yükselmesine karşı da önlem alındı. Derenin üzerinden geçen ve Ünye'nin içindeki ulaşımda büyük bir önemi olan köprü ulaşıma kapatıldı. Köprüye güvenlik şeridi çekilerek kimsenin girmemesi sağlandı.

ÇOK SAYIDA İŞ YERİNİ SU BASTI

Şiddetli sağanak yağış ordu'nun Ünye ilçesinde su baskınlarına da neden oldu. Yunus Emre Mahallesi'nde bulunan Küçük Sanayi Sitesi'nde çok sayıda iş yerini su bastı. İş yerleri neredeyse kullanılmaz hale gelen iş yeri sahipleri belediye ekiplerinin de yardımı ile suyu boşaltmak için yoğun bir çaba göstermeye başladılar.

Ara ara kesilen şiddetli yağışın daha kötü sonuçlara neden olmaması için Ünye'de adeta seferberlik ilan edildi. Başta Ünye Belediyesi olmak üzere tüm birimler herhangi bir olumsuzluğun olmaması için sahada aktif olarak görev yapıyorlar.