Parke Fiyat Listesi! Ocak Sonu Takım Fiyat ve İşçilik Ücretleri

Ocak ayının son günlerinde parke fiyatlarında yaşanan değişim, takım parke fiyatları ve parke işçilik ücretlerinde ki son durumu araştırdık.

Parke Fiyat Listesi! Ocak Sonu Takım Fiyat ve İşçilik Ücretleri

Ocak ayının son günlerinde parke fiyatlarında yaşanan değişim, takım parke fiyatları ve parke işçilik ücretlerinde ki son durumu araştırdık. İnşaat sektörü için toptan parke ücretleri ile ev tadilatları için uygulanan fiyat tarifesi.

İnşaat sektöründe parke kullanımı önemli bir maliyet kalemi olarak değerlendirilebilir. İnşaat firmaları tüm projelerinde toplu olarak parke kullanımı gerçekleştiriyorlar. Bu alanda firmalarla anlaşan inşaat sektörü temsilcileri için parke fiyatlarının değişimi ek maliyet anlamına gelebilir.PARKE FİYATLARINA YAŞANAN DEĞİŞİMParke fiyatları 2020 yılı pandemi sürecinin etkisiyle yükselen yapı malzemelerinden biri olarak değerlendirilebilir. Fiyatlarda yıl boyunca yaşanan değişim oranı göz önünde bulundurulduğunda ise yaşanan artış oranı diğer kalemlere daha az miktarda olmuştu. 2021 yılı başında yaşanan son güncellemeler ise fiyatların bir miktar daha artmasına neden oldu. 2020 yıl geneli fiyat değişimi ve 2021 yılı artışlarının ardından oluşan son durum ise şu şekilde;PARKE FİYATLARINDA SON DURUMÖncelikle parke fiyatlandırmasında değişken etmenler çok fazla. Kullanılan malzemenin türü kalitesi ve diğer ek özellikleri fiyatların çok artmasına neden olabilir. Fiyatlar ortalama olarak ele alındığında 2021 Şubat dönemi öncesinde bir paket parkenin en düşük 35 TL ile 37 TL seviyesinde bulunduğu görülüyor. Toptan yapılan anlaşmalar yada perakende alımlarda fiyatlar değişiklik gösterebilir. Bunların yanında parke fiyatları ile bilrikte işçilik ücretleri de önemli. 2020 yılında parke işçilik ücretleri en düşük 5 TL olarak uygulanıyordu. Bu fiyat illere ve yeni yıla göre bir miktar yükselmiş durumda. Emlak365.com

Yorumlar (0)