Parsel Bazında İmar Planı Değişikliği Tamamen Kaldırılıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu açıklamasında kentlerin siluetlerinin daha iyi olması için atılacak adımlara değindi. Bakan Murat Kurum konuşmasında parsel bazında imar planı değişikliğinin tamamen kaldırılacağını söyledi.

Parsel Bazında İmar Planı Değişikliği Tamamen Kaldırılıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın çalışmaları ve gündemde yer alan önemli konu başlıklarını değerlendirdi. 

İMAR PLANI DEĞİŞİKLİĞİ

Katıldığı program kapsamında bakanlığın merak edilen çalışmalarını açıklayan Çevre Bakanı Murat Kurum, bu kapsamda halen üzerinde çalışılan imar planı değşiikliği konusuna değindi. Bu alanda çalışmalar olduğunun altını çizen Bakan Kurum parsel bazında imar planı değişikliğinin tamamen kaldırılacağını ifade etti. 

Çevre Bakanı Kurum imar planı değişikliğiyle "Şehirlerimizi daha planlı, silüeti düzgün, etrafa, komşusuna, yandaki parsele zarar vermeyen şekliyle yönetmiş olacağız." dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI

Türkiye'nin en önemli sorunlarından birisi olan kentsel dönüşüm konusuna değinen Çevre Bakanı Kurum, bu zamana kadar kentsel dönüşüm alanında atılan adımları ele aldı. 

2012 yılından bu zamana kadar olan süreçte 1 milyon 410 bin konutun dönüşümünün sağlandığını ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum bundan sonraki dönemde yürütülecek çalışmalar hakkında bilgi verdi. Türkiye'de riskli olan ve dönüştürülmesi gereken 6.7 milyon konut olduğunu ifade eden Bakan Kurum en yüksek sayının da 1 buçuk, 2 milyon konutla İstanbul'da olduğunu belirtti. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)