Prefabrik Ev Almak İsteyenler için Satılık Tek Katlı Prefabrik Fiyatları

Konut sektöründe oluşan yeni trend prefabrik evler. Vatandaşlar özellikle kendi arsalarının yada köylerinde, yazlık alanlarında yer alan arazilerine prefabrik ev almak istiyorlar. Son dönemlerde artan ilginin ardından bizlerde emlak365 olarak prefabrik ev fiyatlarını araştırdık.

Prefabrik Ev Almak İsteyenler için Satılık Tek Katlı Prefabrik Fiyatları

Hem ucuz hemde hızlı ve pratik olarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşların yeni tercihleri prefabrik evler.

Pandemi sürecinin öncesinde belli bir oranda satılan prefabrik evler pandemi ile birlikte daha bilinir hale geldi. Vatandaşlar özellikle belli süreli kullanımlar için prefabrik evleri tercih ederken burada en önemli etmenlerden birisi de maliyet. 

PREFABRİK EVLER DAHA UCUZ

Prefabrik ev almak isteyen vatandaşlar için ev fiyatları daha uygun seviyede. Çok sayıda etmene bağlı olarak değişen prefabrik ev fiyatlarında en önemli husus evin büyüklüğü.

Kendi arsasına, arazisine prefabrik ev yapmak isteyen vatandaşların ilk belirlemeleri gereken özellik evin büyüklüğü olmalı. Prefabrik evlerin büyüklüklerinin artması durumunda maliyetlerde artar. Ev fiyatlarında en önemli değişim ise bu alanda olur. 

Prefabrik evler ortalama 45 metrekareden başlar ve talep edilen ölçüye kadar çıkabilir. Fiyatlar küçük yapılarda çok uygun olurken evin büyüklüğünün artması fiyatları yükseltir. Evin fiyatını etkileyen bir diğer önemli etmen ise kullanılan malzemenin türü. Çok çeşitli bir seçim yelpazesine sahip olan prefabrik ev modelleri müşterilere oldukça geniş seçenekler sunuyor. Malzemenin kalitesi arttıkça yine fiyat yükselir. 

30.000 TL'den Başlayan Fiyatlar

Prefabrik ev modellerinde evin büyüklüğü, malzemesinin kalitesine göre değişen fiyatlar 30 bin TL'den başlıyor. En pahalı olanlar için ise değerlendirme yapmak zor olsa da müşteriler 450 bin TL ile 500 bin TL'ye kadar prefabrik ev alabilirler. Bunun dışında ikinci el prefabrik evlerde tercih ediliyor. Bu evlerde kullanım olduğundan fiyatlar düşmektedir.

Emlak365.com