PTT Başmüdürlüğü 80 Bin TL ve 100 Bin TL'ye Daire Satışı Yapacağını İlan Etti

Konya'da yer alan ve PTT'ye ait olan bazı konutların satışı gerçekleştirilecek. PTT tarafından yayımlanan duyuru kapsamında söz konusu konutların nasıl ve hangi fiyatlarla satılacağı da ilan edildi.

PTT Başmüdürlüğü 80 Bin TL ve 100 Bin TL'ye Daire Satışı Yapacağını İlan Etti
PTT kendisine ait olan bazı taşınmazların satışı için duyuru yayımladı. PTT Konya Başmüdürlüğü tarafından yayımlanan ihale duyurusunda, mülkiyeti kuruma ait olan Konya'da yer alan dairelerin satılacağı ilan edildi. Satışı yapılacak taşınmazların muhammen bedelleri 80 bin TL'den başlıyor.

PTT'DEN 80 BİN TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA KONUT SATIŞI

PTT tarafından yayımlanan konut satış duyurusunda toplam 4 adet mesken satışı yapılacağı ilan edildi. Yayımlanan duyuruya göre satışlar 81 metrekareden 144 metrekareye kadar büyüklükte daireler için olacak. Konya'nın Taşkent İlçesi Şıhlar Mahallesi 226/8 ada parselde yer alan binada satışı yapılacak konutlar için ilan edilen özellikler ve fiyat listesi şu şekilde.

Brüt 84,41 m2 kapalı alan için ilan edilen muhammen bedel 80.000 TL. Brüt büyüklüğü 104.36 metrekare olan iki adet daire için ise PTT Genel Müdürlüğü 100.000 TL muhammen bedel belirledi. Bunun dışında kurum brüt 140.75 metrekare büyüklükteki konut için ise 144 bin TL muhammen bedel belirledi.

Muhammen Bedel TablosuPTT Basın İlan Kurumu üzerinden yayımlanan konut satış duyurusunda, satışı gerçekleştirilecek konutlara ilişkin "Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi mülkiyetine kayıtlı ve tabloda belirtilen İli, İlçesi, Mahalle, Ada, Parsel, Yüzölçümü, muhammen bedeli ile geçici teminat bedeli yukarıda yazılı olan taşınmazların kapalı teklif açık artırma usulü ile satışı yapılacaktır." açıklamasında bulundu.

İHALE TARİHİ VE BAŞVURU BİLGİLERİ

PTT söz konusu taşınmazların satışı için ihale işlemelrinin 8 Nisan tarihinde yapılacağını duyurdu. İhale işlemleri Konya PTT Başmüdürlüğü / Ferhuniye Mah. Vatan Cad. No:3 Selçuklu/KONYA adresinde yapılacak.

İhale Başvuruları

İhaleye katılacak olanlar tabloda yer alan muhammen bedel üzerinden geçici teminat bedeli ödeyecekler. Geçici teminat bedeli makbuzu ve kurum tarafından talep edilen diğer evraklarla birlikte başvurular PTT Konya Başmüdürlüğüne yapılacak. İhale detayları için kurum irtibat numarasının 0332 238 67 52 olduğunu duyurdu.
Yorumlar (0)