PTT Genel Müdürlüğü Kendisine Ait Olan Arsa ile Binayı Satışa Çıkardı

PTT Genel Müdürlüğü, Ankara'da ve Kocaeli'nde yer alan kurum gayrimenkullerinden bazılarının satışı için ilan yayımladı.

PTT Genel Müdürlüğü Kendisine Ait Olan Arsa ile Binayı Satışa Çıkardı

PTT Genel Müdürlüğü, Ankara'da ve Kocaeli'nde yer alan kurum gayrimenkullerinden bazılarının satışı için ilan yayımladı. Kurum tarafından yayımlanan satış ilanında 2 bin 26 metrakare büyüklüğünde bir arsa ile bir binanın satışının yapılacağı bildirildi.

PTT Genel Müdürlüğü, Resmi İlan Portalı üzerinden iki farklı ilan yayımladı. Kurum tarafından yayımlanan ilk ilanda Kocaeli'nde yer alan ve 2 bin 26 metrekare büyüklüğündeki arsanın satışının yapılacağını duyurdu. PTT ikinci ilanında ise Ankara Güzelyurt'ta bulunan bir binanın arsasıyla beraber satılacağını ilan etti. PTT'DEN GAYRİMENKUL SATIŞLARIPTT tarafından yayımlanan ilk ilanda Kocaeli, İzmit'te yer alan arsanın büyüklüğü 2 bin 26 metrekare olarak duyuruldu. Gündoğdu Mahallesinde 736/1 ada parsel numaralı arsa için PTT 1 milyon 600 bin TL muhammen bedel belirledi. Söz konusu arsa için ihale düzenleyecek olan PTT Genel Müdürlüğü ihale tarihini 18 Ocak 2021 olarak duyurdu. "İhale konusu taşınmaza ait satış şartnamesi, bilgiler ve teklif mektubu örneği PTT Genel Müdürlüğü Yapı Daire Başkanlığı çalışma saatleri olan 08:30/12:30-13:30/17:30 içerisinde görülebilir ve 200,00 TL(ikiyüzTL) karşılığı temin edilebilir. İhaleye katılacakların ihale dokümanını satın almaları zorunludur."

Kurum tarafından ilan edilen ikinci gayrimenkul satış ilanında ise yine mülkiyeti PTT'ye ait olan ve Ankara Güzelyurt bölgesinde bulunan bir binanın satılacağı ilan edildi. Ankara Güzelyurt İlçesi ve Güzelyurt Mahalellesidne bulunan gayrimenkul 147/1 ada parsel numaralı. Kurum satışı yapılacak gayrimenkulün arsa + bina olduğunu ifade ederek 1.996,63 m² arsa alanı/ 824,00 m² kapalı alan bilgisi verdi. Söz konusu bina için 320 bin TL tahmini fiyat açıklayan PTT Genel Müdürlüğü satışlar için ihalenin 14 Ocak tarihinde düzenleneceğini açıkladı. Vatandaşlar ihale detaylarını Resmi İlan Portalı (İlan.gov.tr) adresinden görebilirler.Emlak365.com

Yorumlar (0)