Ragıp Paşa Köşkü yeni sahibini bekliyor! Perili Köşk icradan satılık ihalesine çıkıyor

İstanbul'un tarihi köşkleri arasında yer alan ve adını Perili Köşk olarak duyuran Ragıp Paşa Köşkü icradan satış için gün sayıyor. Peki, perili köşkü kim satın alacak, fiyatı ne kadar, kaç TL isteniyor?

Perili Köşk yeni sahibini arıyor! Ragıp Paşa Köşkü fiyatı kaç TL?

İstanbul Kadıköy köşkleri arasında yer alan Ragıp Paşa Köşkü için beklenen ihale tarihi yaklaştı. Bölge halkı tarafından Perili Köşk olarak anılan tarihi köşk 2 Eylül tarihinde icradan satılık olarak ihaleye çıkacak. 

Perili köşkün satışı kamuoyu tarafından da yakından takip edilirken köşkün yeni sahibi de merak konusu olmuştu. Tarihi köşk icradan satışa sunulurken köşkün muhammen bedeli 450 milyon TL olarak belirlenmişti. 

CADDEBOSTAN KÖŞKLERİ ARASINDA ONUN YERİ BAŞKA! PERİLİ KÖŞK'Ü KİM SATIN ALACAK?

Kadıköy'de tarihi köşklerin içerisinde en meşhurlarından biri olarak kabul edilen ve Perili Köşk olarak anılan Ragıp Paşa Köşkü ne yazık ki bir süredir bakımsızlık nedeni ile eski ihtişamını kaybetmişti. Köşkün yeni sahibini bulmasının ardından yapılacak olan bakımlar ile eski muhteşem günlerine dönmesi bekleniyor. 

Kadıköy Caddebostan caddesi üzerinde yer alan tarihi köşk 116 yıldır ayakta kalmayı başarırken 1906 yılında perili köşk Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamid'in başmabeyincisi Ragıp Paşa tarafından Sirkeci Garı'nın da mimarı olan Prusyalı August Carl Friedrich Jasmund'a yaptırılmıştı. 23 dönümlük son derece geniş bir bahçe üzerinde kurulu bulunan 2 bin 700 m2 büyüklüğe sahip olan tarihi köşk zemin+3 kat ve çatı katı olarak inşa edilmiş. Dönemin en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen tarihi köşk icradan satışa sunulurken 450 milyon TL bedelle satışa sunulan tarihi köşk en yüksek teklif sahibine satılacak.