Sabancı Çimento Yüzde 40 Zam İddiaları Hakkında Açıklama Yaptı!

İnşaat sektörü son derece zorlu geçen bir yılı geride bırakmayı hazırlanırken gelen çimentoya yüzde 40 zam haberi ile sallandı.

Sabancı Çimento Yüzde 40 Zam İddiaları Hakkında Açıklama Yaptı!

İnşaat sektörü son derece zorlu geçen bir yılı geride bırakmayı hazırlanırken gelen çimentoya yüzde 40 zam haberi ile sallandı. İnşaat sektörü zam talebine son derece sert tepki verirken Sabancı Çimento zam açıklaması yaptı.

Sabancı Çimento son günlerde kamuoyu gündemini son derece meşgul eden çimento zammı hakkında açıklama yaptı. Grup çimento fiyatlarına zam yapılacağı iddiasını doğrulurken yüzde 40 oranında bir zam yapılacağı yönündeki iddiaları ise yalanladı. Sabancı Grubu Çimento Fiyatlarına Zam İddiası Hakkında Yapmış Olduğu Açıklama Metni  "Bilindiği gibi çimento üretiminin ana girdilerine yıl içinde gelen artış nedeniyle fiyat ve üretim maliyeti arasındaki makas üretici aleyhine daralmıştır. Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı'na Topluluk olarak verdiğimiz destek sebebiyle, normal şartlar altında maliyet artışları nedeniyle, yıl içerisinde yapılması gereken fiyat düzenlemeleri yapılmamıştır.Mevcut durumda işlerimizin sürekliliği ve global pazarlardaki rekabetçi konumumuzun korunabilmesi adına Ocak 2019'dan itibaren bazı fiyat düzenlemeleri kaçınılmaz bir hal almıştır. Ancak ülkemiz ekonomisine destek için Topluluğumuz haberlerde bahsi geçen %40 oranında bir zam yapmayı planlamamaktadır. Topluluk olarak birinci önceliğimiz her zaman olduğu gibi bugün de ülkemiz ekonomisinin gelişimine katkıda bulunmaktır."Emlak365.com


Yorumlar (0)