SGK 125 Bin TL'ye 3+1 Daire 145 Bin TL'ye 4+1 Daire Satıyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kendisine ait olan bazı gayrimenkullerin satışını yapacağını duyurdu.

SGK 125 Bin TL'ye 3+1 Daire 145 Bin TL'ye 4+1 Daire Satıyor
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kendisine ait olan bazı gayrimenkullerin satışını yapacağını duyurdu. Toplam 17 adet gayrimenkul satışı yapacak olan kurum bu satışların 16 tanesini konut statüsünde olan gayrimenkullerden yapacak. Satışı yapılacak olan 1 diğer gayrimenkul ise Betonarme Bina ve Arsası (176 Adet Bağımsız Bölüm) olarak duyuruldu.

SGK'DAN SATILIK KONUTLAR

SGK konut satış duyurusunda yer alan listede sadece 3+1 ve 4+1 konutlar bulunuyor. Bu konutlar için ihale düzenleyeceğini ilan eden kurum, ihaleye ilk teklif fiyatlarının muhammen bedel listesi üzerinden olacağını bildirdi. Muhammen bedel tablosunu emlak365.com olarak aşağıda aktardık.

İhaleye dahil olacak vatandaşlar satışa çıkarılan konutlar için belirlenen muhammen bedeller üzerinden bir teklif sunacaklar. Konutlar için katılımcıların az olması durumunda ilk teklif fiyatları üzerinden konut satışları olabilecek. Bu durumda konutlar tabloda yer alan fiyatlara göre satılmış olacak.

MUHAMMEN BEDEL LİSTESİ VE SATIŞ DUYURUSU

3+1 konutlar için 125 bin TL'den başlayan fiyatlarla, 4+1 konutlar için ise 145 bin TL'den başlayan fiyatlarla muhammen bedeller belirlendi. Hangi konut için kaç TL muhammen bedel belirlendiğini aşağıda yer alan tablodan öğrenebilirsiniz. SGK'nin ilan ettiği konut detayları ve muhammen bedel listesi.

Konutlar Kocaeli ili Karamürsel İlçesi Dereköy Köyü 149/8 Ada Parselde bulunuyor.

SGK konut satışlarının nasıl ve hangi yönetmeliğe göre yapılacağına dair bilgilendirme açıklamasında "Mülkiyeti Kurumumuza ait aşağıda tapu bilgileri yazılı gayrimenkullerin, Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin (Kararname Numarası: 4) 423 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi ve Sosyal Güvenlik Kurumu Taşınmazlar Yönetmeliğinin 21, 22 ve 23 üncü maddelerine göre (Yönetmeliğin 23 üncü maddesinin (n) bendi hariç olmak üzere) açık artırma usulü ile satışı yapılacaktır." açıklamasında bulundu.

İHALE SÜRECİ BAŞVURU İŞLEMLERİ VE TAPU DEVİR TESLİMİ

Öncelikle vatandaşlar ihaleye katılacak olan vatandaşlar Kocaeli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünden şartname alacaklar. Şartnamenin ardından vatandaşlar tabloda yer alan geçici teminat bedelini ödeyecekler. Şartnamede yer alan evraklar ve geçici teminat bedeli makbuzuyla yine kuruma başvurularını yapacaklar.

Daha sonra ihaleye katılacak olan vatandaşlar konutlara teklif verecekler. Muhammen bedel üzerinden yapılan tekliflerin ardından konutları almaya hak kazananlar yine Kocaeli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ile tapu işlemlerini tamamlayacaklar.

Detaylı Bilgi İçin: Kuruma ait; 0312 585 61 44- 0312 585 61 46 - 0312 585 61 47 - 0312 585 61 34 numaralı telefondan bilgi alabilirler.
Yorumlar (0)