SGK, PTT, TOKİ, Kızılay ve Belediyeler İhale ile Ev Satıyorlar! Düşük Fiyat Fırsatı

Kamu kurum ve kuruluşları Mart ayının son bölümünde ihale ile konut satışı yapacaklar. Konut satışları ihale kapsamında indirimli fiyatlarla olabilecek. Konut satışı yapacağını ilan eden kurumlar arasında SGK, PTT, Kızılay ve Belediye Başkanlıkları bulunuyor.

SGK, PTT, TOKİ, Kızılay ve Belediyeler İhale ile Ev Satıyorlar! Düşük Fiyat Fırsatı
Yeni hafta başıyla birlikte çok sayıda kamu kurumunun farklı illerde yer alan taşınmazları için ihaleler düzenlenecek. Bu ihaleler ile konut, daire satışları yapılacak. Aralarında SGK, PTT ve Kızılay gibi kurumların yer aldığı ihale düzenleyecek kurumlar listesinde belediye başkanlıkları da bulunuyor.

Çeşitli devlet kurumlarından ihale ile ev almak isteyenler için güncel satış listelerini ve başvuru esaslarını aktarıyoruz.

KONUT SATIŞI YAPACAK KAMU KURUMLARI

İhale ile konut satışı yapacağını ilan eden kurumların başında belediye başkanlıkları geliyor. Güncel olarak 27 ilan yayında olurken bu ilanları yayımlayan kurumlar arasında Kurumlar Vergi Dairesi Müdürlüğü, PPT Başmüdürlüğü, Milli Emlak Şefliği, Üniversite Rektörlükleri, Sosyal Güvenlik Kurumu, Emlak Yönetim Hizmetleri (TOKİ), Kızılay, Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Kızılay Genel Müdürlüğü geliyor.

GÜNCEL KONUT SATIŞ LİSTESİ

Mart ayının kalan günlerinde ihalesi yapılacak olan kamu konutu satışlarına ilişkin güncel liste aşağıda. Bu ilanlarda 1+1, 2+1, 3+1 daireler ile birlikte kurumlar arsa, arazi, işyeri veya kendilerine ait olan farklı özelliklerdeki gayrimenkulleri satışa çıkarıyorlar.İHALELERE BAŞVURU İŞLEMLERİ

İhaleler için başvuruda bulunacaklar öncelikle kurumların satışa çıkardıkları konutların özelliklerini öğrenmek için başvuru kılavuzlarına ulaşacaklar. Bunun için kurumların web sitesi ile Resmi İlan Portalı (ilan gov.tr) sitesi üzerinden duyurulara ulaşabilirler.

Başvuruda Bulunmak için;

Kamu kurumlarının konut satış ilanlarına başvuruda bulunmak için duyurulara ulaşanlar, kendilerine uygun satış bulduklarında kurumla irtibata geçecekler. Kurumdan ihaleye dair ilan edilen şartnameyi olacak istekliler, şartnamede yer alan tüm koşulları sağladıklarından emin olacaklar.

Şartları sağlayanlar başvurularını geçici teminat bedelini ödedikleri makbuz ve yine kurum tarafından ihale şartnamesinde gerçek kişiler için ayrı, tüzel başvurular için ayrı başvuru evrakları ile yapacaklar. Daha sonra ise ihale aşaması başlayacak.
Yorumlar (0)