EMLAK HABERLERİ

SGK Taşınmaz Satışı İhalesi Düzenliyor! 14 Farklı İlde Konut, Lojman, Tarla ve Arsa Satışı Yapılacak

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK arsa ihalesi, lojman satışı, konut satışı ihalesi ve tarla satışı gibi çok sayıda taşınmaz satışı için ihale ilanı yayımladı. 14 Ocak 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan ihale duyurusu kapsamında 14 farklı ilde satış yapılacağı açıklandı. Ankara, İstanbul, İzmir, Samsun, Diyarbakır, Bursa gibi çok sayıda il için verilen SGK taşınmaz satışı ihalesi detayları haberimizde...

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK arsa ihalesi, lojman satışı, konut satışı ihalesi ve tarla satışı gibi çok sayıda taşınmaz satışı için ihale ilanı yayımladı. 14 Ocak 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan ihale duyurusu kapsamında 14 farklı ilde satış yapılacağı açıklandı. Ankara, İstanbul, İzmir, Samsun, Diyarbakır, Bursa gibi çok sayıda il için verilen SGK taşınmaz satışı ihalesi detayları haberimizde…

Son dönemde üst üste yapmış olduğu taşınmaz satışları ile gündemdeki yerini korumayı başaran SGK yeni bir ihale duyurusu ile daha gündeme geldi. 

14 Ocak 2021 Perşembe tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan taşınmaz satışı ihale duyurusu ile aralarında Ankara, Bursa, Diyarbakır, Bolu, Çorum, Denizli, Erzurum, İzmir, İstanbul, Rize, Konya, Samsun, Sinop ve Sakarya’nın yer aldığı 14 ilde bulunan çok sayıda taşınmaz ihale yöntemi ile satışa sunuldu. 

SGK GAYRİMENKUL SATIŞ İHALESİ İÇİN BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Yayımlanan ilanlar kapsamında mülkiyeti Sosyal Güvenlik Kurumu SGK’ya ait olan çok sayıda taşınmaz için satış ihalesi düzenleneceği duyuruldu. Yayımlanan duyuruda “Mülkiyeti Kurumumuza ait aşağıda tapu bilgileri yazılı gayrimenkullerin, Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin (Kararname Numarası: 4) 423 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi ve Sosyal Güvenlik Kurumu Taşınmazlar Yönetmeliğinin 21, 22 ve 23 üncü maddelerine göre (Yönetmeliğin 23 üncü maddesinin (n) bendi hariç olmak üzere) açık artırma usulü ile satışı yapılacaktır” ifadeleri ile ihalenin açık artırma usulü ile gerçekleştirileceği duyuruldu. 

Söz konusu açık artırma 2 Şubat 2021 tarihinde başlayacak olup her taşınmaz için ayrı ayrı ilanda belirtilen tarih ve saatte yapılmak üzere 5 Şubat 2021 tarihinde sona erecek. 

Satışa sunulan taşınmazların tüm listesi ve ihale ilanı metnine ulaşmak için TIKLAYINIZ… 

SGK TAŞINMAZ SATIŞI İHALESİ İÇİN BAŞVURU NASIL YAPILIR?

İhaleye katılmak isteyenler, taşınmazın İhale dokümanını SGK’nın adresi üzerinden ücretsiz olarak görme hakkına sahiptir. İhaleye katılmak için ise satın alınmak istenilen taşınmaz için belirlenen Şartname satın alma bedeli ve teminat bedeli ücreti SGK tarafından tahsilata yetki verilen bankalar üzerinden “Sosyal Güvenlik Kurumuna ödeme yapma” talebiyle “Kurumsal Tahsilatlar” “SGK Mosip Sistemi” “Borca Karşılık Tahsilat” menüsünden TCKN veya Vergi Numarası ile 32 kodundan “Saymanlık Merkez Muhasebe” seçilerek Şartname Bedeli Kesin Teminat yatırılarak yapılmaktadır. Kurumun İnşaat ve Emlak Daire Başkanlığının Adakale Sok. No: 30 Kızılay/ ANKARA adresinden alınması zorunlu tutulmaktadır. 

Satın alınmak istenen gayrimenkul için SGK tarafından belirlenen ihale tarihi ve saatinden en az 1 gün önce saat 17:00’a kadar Sosyal Güvenlik Kurumu İnşaat ve Emlak Daire Başkanlığı adresine teslim edilmek zorundadır. Bu şartları yerine getiren kişi ve kurumlar açık artırma yöntemi ile satışa sunulan taşınmazlar için düzenlenen ihaleye katılmaya hak kazanır. 

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir