SON DAKİKA: 2022 kentsel dönüşüm kira yardımı zammı belli oldu! İstanbul, Ankara, İzmir zamlı kira desteği kaç TL oldu?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum beklenen rakamları açıkladı. 2022 kentsel dönüşüm kira yardımı zam oranı açıklandı. Kira zammı ne kadar, Ankara, İzmir, İstanbul kentsel dönüşüm kira yardımı kaç TL oldu, ne kadar zam geldi?

Bakan duyurdu: 2022 kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar, kaç TL oldu?

Türkiye bugün 23 sene önce yaşanan 17 Ağustos 1999 depreminde yaşanan büyük acıyı bir kere daha anarken deprem hakkında son dakika açıklaması Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından yapıldı. Bakan Murat Kurum yapmış olduğu açıklama ile 2022 kentsel dönüşüm kira yardımı zammı için beklenen duyuruyu yaptı.

Hatırlanacağı üzere kentsel dönüşüm kira yardımı için ödenen rakamlara en son 2020 senesinde zam yapılmış, 2021 senesinde rakamlar değiştirilmeden sadece listenin başına 2021 ibaresi eklenmişti. Son dönemde kiralık ev fiyatlarında yaşanan rekor yükseliş sonrasında gözler bakanlığın açıklayacağı rakama çevrilmişti. 

2022 KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA YARDIMI RAKAMI ZAMMI AÇIKLANDI! 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bugünkü programını İstanbul'da ki ziyaretlerine ayırırken Esenler kentsel dönüşüm alanını ziyaret etti. Bakan Kurum burada yapmış olduğu konuşmasında Türkiye'nin deprem gerçeği ile yaşamaya alışması gerektiğini belirterek kentsel dönüşümün önemine değindi. 

SON DAKİKA: 2022 kentsel dönüşüm kira yardımı zammı belli oldu! İstanbul, Ankara, İzmir zamlı kira desteği kaç TL oldu?

Bakan Murat Kurum yapmış olduğu konuşmasında "Vatandaşımızın rızasıyla 3 milyon konutun dönüşümünü sağladık. 2035 yılına kadar kentsel dönüşüme girmemiş hiçbir alanımız kalmasın istiyoruz" diyerek 2022 yılı kentsel dönüşüm kira yardımı rakamını bin 150 liradan 1500 liraya çıkartıyoruz dedi. 

SON DAKİKA: 2022 kentsel dönüşüm kira yardımı zammı belli oldu! İstanbul, Ankara, İzmir zamlı kira desteği kaç TL oldu? - Resim : 2

İL İL 2022 KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA YARDIMI RAKAMLARI LİSTESİ! ZAMLI KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA YARDIMI NE KADAR, KAÇ TL, KENTSEL DÖNÜŞÜME NE KADAR ZAM GELDİ?

Bakan Murat Kurum tarafından yapılan açıklama ile kentsel dönüşüm kira yardımı için 1.150 TL olarak uygulanan rakamın 1.500 liraya çıkartılacağı duyuruldu. Böylelikle 2022 kentsel dönüşüm kira yardımı zammı yüzde 31 olarak belirlenmiş oldu. 

ANKARA, İZMİR, İSTANBUL KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA YARDIMI NE KADAR 2022?

Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan açıklama ile 3 büyük şehrimiz olan Ankara, İzmir ve İstanbul'da kentsel dönüşüm kira yardımı 1.150 liradan 1500 liraya yükseltildi. Kentsel dönüşüm kira yardımı ödemelerine böylelikle yüzde 31 oranında zam gelmiş oldu. Ancak büyük şehirlerde kiranın bu rakamın çok üzerinde olması nedeniyle açıklanan zam oranı beklentileri karşılayamadı. 

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İSTANBUL'DA KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA YARDIMI İÇİN KAÇ TL ÖDÜYOR?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile İstanbul'da kentsel dönüşüm kira yardımı olarak 3.450 TL ödeme yapacaklarını açıkladı.