Son Dakika: Devletten 750 TL Kira Yardımı ve 1000 TL Hibe Para Desteği Resmi Gazete İle Yayımlandı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından müjdesi verilen kira yardımı ve 1000 TL hibe para desteği kararı Resmi Gazete ile yayımlandı.

Son Dakika: Devletten 750 TL Kira Yardımı ve 1000 TL Hibe Para Desteği Resmi Gazete İle Yayımlandı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından müjdesi verilen kira yardımı ve 1000 TL hibe para desteği kararı Resmi Gazete ile yayımlandı. Esnafa kira desteği başvuru şartları neler, esnafa kira yardımı başvurusu yap 2020 e devlet,nereye, nasıl başvurulur?

Emlak365.com  / Esnaf ve Sanatkârlar ile Gerçek Kişi Tacirlere Koronavirüs Salgını Nedeniyle Verilecek Destekler Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3323), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak 23 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlandı.

ESNAFA 1000 TL PANDEMİ DESTEĞİ VE KİRA YARDIMI BAŞVURUSU YAPMAK İSTEYENLER İÇİN DESTEK KARARI RESMİ GAZETE İLE YAYIMLANDI! 

Esnaf ve Sanatkârlar ile Gerçek Kişi Tacirlere Koronavirüs Salgını Nedeniyle Verilecek Destekler Hakkında Karar 23 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi. Milyonlarca esnaf tarafından beklenen yardım paketi kapsamında esnafa 3 ay boyunca kira yardımı ve 1000 TL hibe para desteği sağlanacak.

ESNAF VE SANATKARLAR İLE GERÇEK KİŞİ TACİRLERE KORONAVİRÜS SALGINI NEDENİYLE VERİLECEK DESTEKLER HAKKINDA KARAR 

HİBE DESTEĞİ TİCARET BAKANLIĞI TARAFINDAN BELİRLENECEK! 

Resmi Gazete'de yer alan Cumhurbaşkanı Kararı kapsamında açıklanan maddelere göre başvuru yapan kişiler arasından yardım almaya hak kazanan kişileri belirleme yetkisi Ticaret Bakanlığına ait olacak. Ticaret Bakanlığı tarafından toplanan başvurular yapılan değerlendirmeler sonrasında karara bağlanacak.

Kira yardımı ve hibe para desteği başvurusu kabul edilen kişilere 3 ay boyunca 1000 TL pandemi desteği, büyükşehirlerde 750 TL, küçük şehirlerde ise 500 TL işyeri kira desteği yardımı ödemesi yapılacak. Yardımlar düzenli olarak uzatılması için aksi yönde bir karar alınmazsa 3 ay boyunca devam edecek.

ESNAFA KİRA DESTEĞİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Esnaf ve sanatkar siciline kayıtlı olan vergiden muaf esnaf ve sanatkarlar, faal olan ve ticari kazançları basit usulde tespit edilenler, Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlerden etkilenen ve Ticaret Bakanlığı tarafından tespit edilen sektörlerde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan destek paketinden yararlanmak için başvuru yapma hakkına sahip olacaklar.
Yorumlar (0)