EMLAK HABERLERİ

Son Dakika: Devremülk Dolandırıcılığı İle 7 Bin Kişiden 150 Milyon Liralık Vurgun!

Devremülk dolandırıcılığı son haber gelişmesi ile duyuruldu. Afyonkarahisar'da devremülk sahibi olmak isteyen 7 bin kişiden dolandırıcılar buldukları yöntem ile tam 150 milyon liralık vurgun yaptı. Gazlıgöl termal devremülk kaplıcaları bölgesinde yer alan villa ilanları üzerinden vatandaş büyük vurgun yedi!

Devremülk dolandırıcılığı son haber gelişmesi ile duyuruldu. Afyonkarahisar'da devremülk sahibi olmak isteyen 7 bin kişiden dolandırıcılar buldukları yöntem ile tam 150 milyon liralık vurgun yaptı. Gazlıgöl termal devremülk kaplıcaları bölgesinde yer alan villa ilanları üzerinden vatandaş büyük vurgun yedi!

Türkiye’de termal kaplıca denildiği zaman akla ilk gelen yerler arasında bulunan Afyon iline bağlı olan İhsaniye Gazlıgöl termal kaplıcaları bölgesi büyük bir dolandırıcılık olayına ev sahipliği yapmıştı. 

Afyon Gazlıgöl Kaplıca bölgesinde 4 termal tesisi bulunan işletme sahibi çağrı merkezi kurarak vatandaşlara ulaşmaya başladı. Telefon yolu ile yapılan görüşmelerde vatandaşlar zengin Araplara kiraya verilecek olan devremülkleri üzerinden yüksek tutarda para kazanma vaadiyle kandırıldı.

7 BİN KİŞİDEN 150 MİLYON LİRA PARA TOPLADILAR! 

Türkiye’de ucuz tatil yaparken bir yandan da gelecek için yatırım yapmak isteyen kişilerin ilk tercihlerinden biri de devremülk tatili satın almak alıyor. Belirli dönemlerde kişinin kullanımına tahsis edilen devremülk tapusu ile beraber vatandaşa hem tatil hem de yatırım imkanı sunuyor. Ancak konunun suistimal edilmeye açık olması nedeni ile aynı zamanda çok sayıda dolandırıcılık hikayesine de konu olması kaçınılmaz bir hal alıyor. 

Bu durumun son örneklerinden biri de Afyonkarahisar’da yaşandı. Afyon’un termal tesisleri ile ün salan Gazlıgöl termal kaplıcaları eşine az rastlanır bir dolandırıcılık olayına şahitlik etti. Bölgede termal tesisi olduğu belirlenen 4 kişi bu tesisler üzerinden dolandırıcılık yaptıkları iddiası ile gözaltına alındı. Davaya konu olan olayda şikayet sahipleri kurulan çağrı merkezi üzerinden kendilerine ulaşıldığını, Devremülk tapusu verilerek daha sonra bu tapular üzerinden Arap turistlere belirli teminat miktarları alındıktan sonra kiraya verileceği, bu rakamlar üzerinden de herkese kar payı dağıtılacağını söylendiğini iddia ettiler. 

 Kurulan mailorder sistemi üzerinden kendilerinden istenilen bilgileri verdiklerini belirten 7 bin kişi ardından ise hesaplarını kontrol ettiklerinde belirtilenden daha fazla para çekildiğini görüp, şikayetçi olduklarını dile getirdi. İddiaların hedefinde olan termal tesis sahibi tarafından şimdiye kadar dolandırıldığını iddia ederek başvuru yapan kişi sayısı 7 bin olarak açıklanırken bu kişilerden 150 milyon liralık vurgun yapıldığı öne sürüldü. 

Yürütülen polis soruşturması kapsamında Afyon ve İzmir’de eş zamanlı operasyon düzenlenmiş, 7’si kadın olmak üzere 33 kişi adliyeye sevk edilmişti. Hakim karşısına çıkarılan 33 sanıktan 19’u tutuklanırken 14 sanık hakkında ise adli kontrol şartı ile serbest bırakma kararı çıktı. 

Emlak365.com


Bir Yorum

  1. Aynı dolandırıcılık işlemini Sakarya'da ki taraklı termalde yaptı .Bir çok mağdur var bu konuda

  2. Lütfen taraklı termal de ifşa edilsin bizde icinde binlerce kişi yatırım vaadiyle kandırıldı .Lakin Olan biz garibanlara oldu ne bir muhatap var ne de bir hakkımız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir