Son Dakika: Hobi Bahçesi Olanlar Dikkat! Yıkım Kararı Uygulanmaya Başlandı

Hobi bahçeleri yıkılıyor! Hobi bahçelerinde son durum vatandaşlar tarafından yakından takip edilirken ne yazık ki yürürlüğe giren hobi bahçesi kanunu ile korkulan oldu. Yıkım kararları uygulanmaya başlandı, hobi bahçeleri yıkılan vatandaşlar göz yaşlarına boğuldu!

Son Dakika: Hobi Bahçesi Olanlar Dikkat! Yıkım Kararı Uygulanmaya Başlandı
AK Parti tarafından verimli tarım arazilerinin korunması amacı ile hayata geçirilen ve büyük tartışmalar yaratmasına rağmen onaylanan torba yasa ile hobi bahçelerine yasak gelmişti.

Yapılan yeni düzenleme ile tarım arazileri üzerine hobi bahçesi yapılması yasaklanırken daha önce yapılan hobi bahçeleri hakkında yıkım kararı çıkması ise hobi bahçesi olan kişileri üzmüştü. Süreçte ne yazık ki korkulan oldu ve hobi bahçelerinde yıkım başladı.

HOBİ BAHÇELERİ YIKILIYOR! HOBİ BAHÇESİ YIKIM KARARI UYGULANMAYA BAŞLANDI

Kanun teklifi gündeme geldiği anda hobi bahçesi olan vatandaşlar büyük panik yaşamış, yoğun bir tepki gösterilerek kanunda geçmiş dönemde yapılan hobi bahçelerinin kapsam dışı kalması talep edilmişti.

Oluşan yoğun tepki sonrası AK Parti kanun teklifini yeni düzenlemeler yapılması adına geri çekmiş, ancak ne yazık ki hobi bahçesi sahiplerini sevindirecek bir düzenleme hayata geçirilmeden yeniden aynı şekilde kanun teklifi meclisten geçirilmiş, tarım arazisi üzerinde bulunan tüm hobi bahçeleri hakkında yıkım kararı çıkmıştı.Hobi bahçesi olan kişilerin yıkım kararına itiraz etmelerine rağmen Ankara'da ilk yıkım kararı uygulandı. Ankara'nın Sincan ilçesine bağlı olan bölgede yer alan 10 hobi bahçesi belediye ekiplerinin çalışması ile yıkıldı.

Vatandaşların yoğun tepkileri ve göz yaşlarına rağmen yıkım ekipleri TOMA  ve KİRPİ adı verilen özel araçların koruması ile geldiği bölgede 10 hobi bahçesinin yıkımını gerçekleştirirken kalan hobi bahçelerinin de tamamının yıkılacağı duyuruldu. Vatandaşlar binbir zorlukla satın aldıkları hobi bahçelerinin dakikalar içerisinde yerle bir olmasını göz yaşları içerisinde izlerken bazı kişiler kredi kullanarak almış oldukları hobi bahçelerinin ödemelerinin devam ettiğini belirterek yıkıma karşı çıktı.
Yorumlar (1)
Lvnt 2 ay önce
InşAllah hepsi yıkılır kendininden başkasını düşünmeyen kurnaz tipler.tarim arazisi katilleri.bu ülkeye terör örgütü kadar zararınız var.imarsiz iskansız kacak tarım toprağını yerleşim yerine ceviriyorlar