Son Dakika! İmamoğlu Duyurdu, İBB Kiracılarından Mayıs Ayında Kira Almayacak!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu duyuru ile Mayıs ayında mülkiyeti İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan tüm gayrimenkullerde kiracı konumunda olan esnaftan kira almayacaklarını duyurdu. Detaylar haberimizde...

Son Dakika! İmamoğlu Duyurdu, İBB Kiracılarından Mayıs Ayında Kira Almayacak!

İstanbul Büyükşehir Belelediye Başkanı Ekrem İmamoğlu resmi twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama ile esnafa sevindirici bir haber verdi.

Sosyal meyda hesabı üzerinden "bir müjde vermek istiyorum" diyerek paylaşımda bulunan Ekrem İmamoğlu İBB yönetimine ait olan tüm gayrimenkullerde kiracı olarak bulunan esnaftan Mayıs ayında kira almayacaklarını duyurdu. 

İBB YÖNETİMİNDEN KİRACILARINA MÜJDE! MAYIS AYINDA KİRA ÖDEMEYECEKLER...

Konu hakkında sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu "İBB olarak kiracılarımıza bir müjde vermek istiyorum. Tüm gayrimenkullerimizde kiracı olan esnafımızdan Mayıs ayında kira almama kararı aldık. İBB ile kira sözleşmesi olan tüm işletmeler bu haktan yararlanacaktır" diyerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile kira sözleşmesi imzalayan tüm esnafın istisnasız olarak Mayıs ayında kira ödemesi yapmayacağını duyurdu. 

Pandemi nedeni ile getirilen zorunlu kısıtlama kararları ve yasaklar nedeni ile esnaf büyük bir gelir kaybına uğrarken alınan karar bu nedeni ile sevinç yarattı. Söz konusu uygulama İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan gayrimenkullerde kiracı konumda bulunan esnaflar için geçerli olacak. Sunulan bu haktan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile arasında kira sözleşmesi imzalanan tüm işletmeler ve esnaflar yararlanabilecek.

Sunulan destek kapsamında Nisan ayında tam kapatmadan etkilenen işletmelerin bu sayede Mayıs ayında yapacakları kira ödemeleri iptal edilirken mali olarak rahat bir nefes almaları sağlanmış olacak. Söz konusu uygulamanın diğer belediyeler tarafından da takip edilip edilmeyeceği ise merak konusu oldu.

Yorumlar (0)