EMLAK HABERLERİ

Son Dakika Tapuda Rüşvet Operasyonu: Tapu Müdürü Dahil 38 Kişi Gözaltına Alındı!

Küçükçekmece Tapu Müdürlüğü rüşvet iddiası ile soruşturma altına alındı. Gelen son dakika haberine göre Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında tapu müdürlüğünde görevli 11 kişi de dahil olmak üzere 40 kişi hakkında gözaltı kararı çıktı. Tapuya rüşvet operasyonu hakkında merak edilen detaylar haberimizde...

Küçükçekmece Tapu Müdürlüğü rüşvet iddiası ile soruşturma altına alındı. Gelen son dakika haberine göre Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında tapu müdürlüğünde görevli 11 kişi de dahil olmak üzere 40 kişi hakkında gözaltı kararı çıktı. Tapuya rüşvet operasyonu hakkında merak edilen detaylar haberimizde…

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında aralarında tapu müdürünün de bulunduğu 38 kişi rüşvet iddiası ile gözaltına alındı. 

Tapu müdürlüğünde rüşvet alındığı yönünde yapılan ihbar üzerine Küçükçekmece Tapu Müdürlüğü hakkında Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Başsavcılık tarafından başlatılan soruşturma kapsamında aralarında tapu müdürünün de yer aldığı toplam 40 kişiye yönelik operasyon başlatıldı. 

ARALARINDA TAPU MÜDÜRÜNÜN DE OLDUĞU 38 KİŞİ RÜŞVET SUÇLAMASI İLE GÖZALTINA ALINDI! 

Yürütülen soruşturma kapsamında 29 sivil ve 11 tapu müdürlüğü personeli olmak üzere 40 kişi hakkında operasyon düzenlenirken yakalanan şüpheliler gözaltına alındı. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından rüşvet almak, rüşvet vermek, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak gibi suçlar kapsamında yürütülen soruşturmada teknik takip süreci başlatıldı. 

Ekiplerin büyük bir titizlikle gerçekleştirmiş olduğu teknik takip süreci sonucunda Tapu Müdürlüğünde görevli olan 11 kişinin yanı sıra 29 sivil kişi de olmak üzere 40 kişi hakkında gözaltı kararı çıktı. Şüpheliler arasında yer alan bir kişinin yurt dışında olduğu, bir kişinin ise halen arandığı açıklanarak aralarında Küçükçekmece Tapu Müdürünün de olduğu 38 kişinin ise rüşvet iddiası ile göz altına alındığı duyuruldu. 

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon esnasında 5 ayrı zarfa konulduğu belirlenen 36 bin 750 lira bulunduğu, bu zarflara da soruşturma kapsamında el konulduğu açıklandı. Tapu müdürlüğünde işlem yapan ve bu işlemlere aracılık eden kişilerden rüşvet alındığı ididası ile yapılan soruşturmada süreç savcılık üzerinden işleyecek. 

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir