Son Dakika Ticaret Bakanlığı Açıkladı: Esnafa Kira Yardımı ve 1000 TL Pandemi Desteği İçin Kimlik Numarasına Göre E Devlet Başvuru Tarihleri Açıklandı!

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklaması ile esnafa kira yardımı ve 1000 TL pandemi desteği için e devlet başvuru tarihleri ilan edildi.

Son Dakika Ticaret Bakanlığı Açıkladı: Esnafa Kira Yardımı ve 1000 TL Pandemi Desteği İçin Kimlik Numarasına Göre E Devlet Başvuru Tarihleri Açıklandı!

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklaması ile esnafa kira yardımı ve 1000 TL pandemi desteği için e devlet başvuru tarihleri ilan edildi. TC kimlik numarası son rakamına göre başvurular e devlet üzerinden yapılacak. Esnafa kira yardımı başvuru tarihleri ile esnafa 1000 TL destek başvuru işleminin detayları haberimizde...

Emlak365.com / Ticaret Bakanlığı milyonlarca kişi tarafından merakla beklenen esnafa kira yardımı ve 1000 TL destek parası ödemeleri için merakla beklenen tarihleri açıkladı. Yapılan açıklama ile destek başvuruları için sadece e devlet üzerinden başvuru alınacağı belirtilirken başvurular ise e devlet üzerinden kimlik numarasının son rakamına göre alınacak. ESNAFA KİRA YARDIMI BAŞVURU VE 1000 TL DESTEK PARASI BAŞVURUSU TARİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?Konu hakkında yapılan açıklama ile esnafa destek kredisi ve esnafa kira yardımı başvuru işlemlerinin sadece e devlet üzerinden kabul edileceğini açıkladı. Destek başvuruları bugün yani 30 Aralık 2020 Çarşamba günü itibari ile başlayacak. Esnafa kira yardımı son başvuru tarihi ise 8 Ocak 2021 tarihi olarak açıklandı. Yani başvurular 10 gün sürecek. Online başvuru yapılacağı ve başvurular e devlet üzerinden alınacağı için hizmete erişiminin engellenmesi ve yoğun başvuru nedeni ile sistemde yaşanabilecek sıkıntıları önlemek adına esnafın TC Kimlik numarası son hanesine göre başvuru alınacak. 

Açıklanan takvime göre Kimlik numarasının son hanesi 0 olan vatandaşlar 30 Aralık 2020 Çarşamba günü, Kimlik numarasının son hanesi 2 olan vatandaşlar 31 Aralık 2020 Perşembe günü, Kimlik numarasının son hanesi 4 olan vatandaşlar 1 Ocak 2021 Cuma günü, Kimlik numarasının son hanesi 6 olan vatandaşlar 2 Ocak 2021 Cumartesi günü, Kimlik numarasının son hanesi 8 olan vatandaşlar 3 Ocak 2021 Pazar günü başvru yapabilecekler. 4 Ocak Pazartesi ve 8 Ocak 2021 Cuma günü tarihine kadar tüm vatandaşlar başvuru yapabilecekler. 

Yorumlar (0)