SPK Onayladı! Ziraat GYO Halka Arz Ne Zaman Olacak?

Türkiye’nin en köklü gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketleri arasında yer alan Ziraat GYO halka arz ediliyor. Sermaye Piyasası Kurulu şirket tarafından yapılan başvuruyu onayladı. Peki, Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı halka arz ne zaman?

SPK Onayladı! Ziraat GYO Halka Arz Ne Zaman Olacak?

Borsada işlem gören gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketleri arasına girmeye hazırlanan Ziraat GYO, beklediği onayı aldı. Sermaye Piyasası Kurulu SPK tarafından yapılan açıklama ile şirketin halka arz başvurusunun onaylandığını duyurdu.

Sermaye Piyasası Kurulu SPK tarafından yayımlanan haftalık bültende yer alan bilgilere göre halka arz işlemi sonrasında Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı şirketi sermayesini 3 milyar 520 milyon 215 bin liradan 1 milyar 173 milyon 405 bin liralık artış ile 4 milyar 693 milyon 620 bin liraya taşımış olacak.

ZİRAAT GYO HALKA ARZ EŞİT Mİ, ORANSAL MI?

Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı şirketi tarafından yapılacak olan halka arz işlemi konusunda en çok merak edilen soruların başında eşit mi, oransal mı olacağı sorusu yer alıyordu. Söz konusu halka arz sabit fiyat ile oransal dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilecek.

Ziraat GYO halka arz LOT sayısı ise 1 milyar 173 milyon 405 bin adet olarak duyuruldu. SPK tarafında yayımlanan haftalık bültende 1 nominal değerli payların 1.60 liradan satışa sunulacağı duyuruldu.

ZİRAAT GYO HALKA ARZ NE ZAMAN?

Henüz şirket tarafından halka arz konusunda kesin tarih açıklanmadı ancak halka arzın Mayıs ya da Haziran ayları içerisinde yapılması bekleniyor. Halka arz SPK onayı ile kesinleşirken gayrimenkul sektörüne borsada yatırım yapmak isteyen kişiler tarafından yakın takibe alınan Ziraat GYO halka arz işleminde de merak edilen sorular yanıtlanmış oldu.

Yorumlar (0)