Süleyman Soylu "29 Bin 962 Metruk Bina Yıkıldı!"

Metruk binaların yıkımı sürerken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bugüne kadar yıkılan toplam metruk bina sayısı hakkında açıklamalarda bulundu.

Süleyman Soylu "29 Bin 962 Metruk Bina Yıkıldı!"

Metruk binaların yıkımı sürerken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bugüne kadar yıkılan toplam metruk bina sayısı hakkında açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu AA haber ajansına gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Uyuşturucu ile mücadele konusunda yürüttükleri çalışmaları da paylaşan Bakan Soylu yıkılan toplam metruk bina sayısını da duyurdu. Metruk Binaların Yıkımı Hızla Devam Edecek! Uyuşturuca kullanıcılarının uğrak noktası olan metruk binaların yıkımı konusunda büyük hassasiyet gösterdiklerini belirten Bakan Soylu "Terör ve düzensiz göçle mücadelemiz de eş zamanlı olarak uyuşturucu meselesinde tesir gösterdi. Sadece maddenin gelişini değil, kullanım alanlarını da denetlemeye çalıştık. Özellikle metruk binalara hassasiyet gösterdik.2018 yılında 59 bin 367 metruk bina tespit edilmişti, bunların 29 bin 962'sini yıktık, 8 bin 64'üne de yıkma kararı aldık. Tüm bu gayretlerimiz neticesinde 2017'de 941 olan uyuşturucuya bağlı ölümleri 2018 itibarıyla aralık ayı hariç 491'e çekmeyi başardık. Ayrıca teröre giden uyuşturucu paralarında da önemli ölçüde azalış elde ettik. Mesela asayiş noktasında hem mevcut polislerimizin gayreti hem de Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla yeniden ihya ettiğimiz çarşı ve mahalle bekçilerimizle beraber genel asayiş ve hırsızlık olaylarında da önemli düşüşler elde ettik.Ankara'da günlük evden hırsızlık ortalaması 2017 ortalaması 30-31'di. Geçtiğimiz mart ayında ortalama 6 ila 7 arasına geldi. Dünyada böyle bir rakam yoktur. Türkiye genelinde ise 2017 günlük ortalaması 281'di, mart ayı itibarıyla günlük ortalamamız 181'e düşmüştür" açıklaması ile bugüne kadar yıkmış oldukları metruk binaların sayısını da açıkladı. Metruk Binalar Vatandaşın Güvenliğini Tehdit EdiyorÇeşitli nedenlerle boşaltılan ancak yıkımları gerçekleştirilmeyen boş binalar "metruk binalar" olarak isimlendiriliyor. Bu binalar özellikle de çevrede yaşayan küçük çocukların güvenliklerini tehdit ederken metruk binalarda yaşanan cinayet, taciz ve tecavüz vakalarında yaşanan artış ile aynı zamanda uyuşturucu bağımlıları tarafından sıklıkla kullanılması da büyük tepki çekiyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)