Tapu Müdürlüğünde Müteahhitler ve Memurlar Arasında Rüşvet Çarkı!

İstanbul merkezli olarak 3 ilde düzenlenen tapuda rüşvet operasyonu düzenlenmişti. Küçükçekmece Tapu Müdürlüğü odaklı olarak gerçekleştirilen operasyonda tapu müdürü, tapu memurları, müteahhitler adına iş takibi yapan kişiler ve müteahhitlerin yer aldığı 39 kişi gözaltına alınmıştı. Soruşturmada çarpıcı bilgilere ulaşıldı.

İstanbul merkezli olarak 3 ilde düzenlenen tapuda rüşvet operasyonu düzenlenmişti. Küçükçekmece Tapu Müdürlüğü odaklı olarak gerçekleştirilen operasyonda tapu müdürü, tapu memurları, müteahhitler adına iş takibi yapan kişiler ve müteahhitlerin yer aldığı 39 kişi gözaltına alınmıştı. Soruşturmada çarpıcı bilgilere ulaşıldı.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri almış oldukları ihbar üzerine Küçükçekmece Tapu Müdürlüğü’ne rüşvet soruşturması başlatmıştı. Ekipler tarafından uzun süre yapılan teknik takip sonrasında elde edilen veriler üzerine aralarında Küçükçekmece Tapu Müdürünün de yer aldığı 39 kişi hakkında gözaltı kararı çıkmıştı. 

TAPUDA RÜŞVET OPERASYONU: TAPU MÜDÜRÜ VE MEMURLARININ YER ALDIĞI 39 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI! 

Cuma günü yapılan operasyon kapsamında aralarında Küçükçekmece Tapu Müdürü, 11 tapu görevlisi ve 29 sivil kişi olmak üzere toplamda 39 kişi hakkında polis tarafından gözaltı kararı uygulanmıştı. İstanbul merkezli olmak üzere 3 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen operasyon kapsamında büyük vurgun ortaya çıkarılmıştı. 

Konu hakkında TRT Haber tarafından yapılan yeni habere göre şüpheliler uzun sürmesi muhtemel olan işler için rüşvet vererek süreci hızlandırıyordu. Memurlar ve müteahhitler arasında rüşvet pazarlığını iş takibi yapan kişiler tarafından yürütülüyordu. Gözaltına alınan Küçükçekmece Tapu Müdürü’nün de müteahhitler ile memurlar arasında rüşvet pazarlığında bulunduğu iddia edildi. 

Yine iddialara göre verilen rüşvet miktarı beğenilmezse tapu çalışanları işleri bilerek yavaşlatıyor, bu yöntemle daha fazla para alınmasını sağlıyordu. Yine iddialara göre bu yöntemle toplanan rüşvet paraları ise ortak havuzda toplanarak tapu memurları ve tapu müdürü arasında paylaşılıyordu. Rüşvet miktarı tapu alınmaya çalışılan yerin büyüklüğüne göre belirleniyordu. 

EKİPLERİN TİTİZ ÇALIŞMASI İLE RÜŞVET ÇARKI KIRILDI

10 bin liraya kadar değişen tutarlarda  toplanan ve rüşvet olarak alındığı iddia edilen paralar mali suçlarla mücadele ekipleri tarafından yapılan operasyonda zarflar içerisinde ele geçirildi. Gözaltı operasyonu esnasında üzerinde ya da masasında zarf ele geçirilen tapu memurları söz konusu tutarı “birikim” olarak açıklamaya çalışsa da fiziki takip ile elde edilen çok sayıda verinin bu iddiaları çürüttüğü açıklandi. 

Polis tarafından yapılan baskın ile rüşvet çarkı kırılırken tapu müdürlüklerinde memur olarak çalışan kişiler de meslektaşlarına büyük tepki gösterdi. Son derece zor bir görev üstlendiklerini dile getiren memurlar yaşanan bu tip hadiseler sonrasında ne yazık ki bu zorlu göreve leke sürüldüğünü belirtiyorlar. 

Emlak365.com


Bir Yorum

  1. Bazilari dunyanin değiştiğini anlamakta zorlanıyor. Biri değil dünya sizi izliyor.

  2. Rüşvetin her türlüsüne karşıyım.dupeduz hakka tecavüz.yaziklar olsun rüşvetle iş yapanlara.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir