Tapu ve Kadastro Müdürlüklerine Gitmeden e-Devlet'ten Tapu Kayıt Örneği

Tapu Kayıt Örneği almak için il müdürlüklerine gitmek gerekiyordu.

Tapu ve Kadastro Müdürlüklerine Gitmeden e-Devlet'ten Tapu Kayıt Örneği

Tapu Kayıt Örneği almak için il müdürlüklerine gitmek gerekiyordu. Ancak Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi yapmış olduğu son paylaşım ile bu evrakın e-Devlet sistemi üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde alınabileceğini ilan etti. İşte en kolay şekilde tapu kayıt örneği belgesinin alınabileceği adres.

Pandemi sürecinin en önemli kazanımlarının başında kurumların çok sayıda işlemi online sisteme taşımaları oldu. Birçok kurum çok sayıda işlemi elektronik sistem üzerinden vatandaşlara sunmaya başladı. Bu şekilde vatandaşların kurumlara gelmelerine gerek kalmadan işlemlerini e-Devlet yada kurumların kendi siteleri üzerinden tamamlamaları sağlanıyor. TAPU KAYIT ÖRNEĞİ E-DEVLET SİSTEMİNDEKoronavirüs salgın döneminde birçok kurum gibi Tapu ve Kadastro Müdürlükleri de bazı işlemlerini e-Devlet yada Web Tapu sistemi üzerinden sunmaya başladı. Kurumun daha önceden sadece Tapu ve Kadastro Müdürlükleri üzerinden sunduğu işlemler çok kolay bir şekilde bu iki platform üzerinden tamamlanıyor. Web Tapu sistemine 2020 yılı içinde eklenen uygulamalar ile birlite son olarak 46 işlem yapılabiliyor. Bu işlemlerden birisi de Tapu Kayıt Örneği. Vatandaşlar eskiden tapu kayıt örneği evrakı için taşınmazın bağlı bulunduğu Tapu ve Kadastro Müdürlüğüne gitmeleri gerekiyordu. Ancak bu evrak artık e-Devlet sistemi üzerinden alınabilecek. Konuya ilişkin açıklama Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisinden geldi. 

Kurum tarafından Twitter üzerinden yapılan paylaşımda, "Tapu kayıt örneği için tapu müdürlüklerine gitmenize gerek yok! Taşınmaza ait detaylı bilgilerin yer aldığı resmi işlemlerinizde kullanabileceğiniz tapu kayıt örneğini e-Devlet Kapısı üzerinden web tapu sistemine giriş yaparak alabilirsiniz." bilgileri verildi. E-devlet üzerinden tapu kayıt örneği almak için T.C. numarası ve şifrenizle sisteme giriş yapabilir ardından ise Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün hizmetleri üzerinden tapu kayıt örneğine ulaşabilirsiniz.Emlak365.com

Yorumlar (0)