02 Haziran 2020 Salı 07:51
TEDAŞ Afyon, Giresun, Zonguldak, Ankara, Aydın ve Bursa'da Acele Kamulaştırma Kararı Aldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan acele kamulaştırma kararları 2 Haziran 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

Yayımlanan kararlar kapsamında Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü (TEDAŞ) tarafından Afyon, Giresun, Zonguldak, Ankara, Aydın ve Bursa illerinde belirlenen güzergahlarda acele kamulaştırma işlemleri yapılacak. 

ACELE KAMULAŞTIRMA NE DEMEK / NEDİR?

Riskli alan ilan edilen bölgede yer alan tüm taşınmazlar için tek tek riskli yapı tespit raporu düzenlenmeden kentsel dönüşüm kararı çıkabilecek. Yine ne yazık ki söz konusu bölge içerisinde yer alan taşınmazlar sağlam olsalar dahi bakanlık kararı ile kentsel dönüşüm projesinin hayata geçirilebilmesi amacı ile kamu yararı gözetilerek yıkılabilecek. 

Afyonkarahisar İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan Kamulaştırma Bilgileri ve Güzergâhı Gösterilen TM III-Tınaztepe DM Enerji Nakil Hattının Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2588)

Afyonkarahisar ili sınırları içerisinde tesis edilecek olan ve ekli liste ile haritada kamulaştırma bilgileri ve güzerhagı gösterilen TM III-Tınaztepe DM Enerji Nakil Hattının yapımı amacıyla söz konusu güzergaha isabet eden taşınmazlarda pilon yerlerin mülkiyet şeklinde hat emniyet sahalarının ise irtfiak hakkı kurulmak suretiyle Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına, 2492 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27 inci maddesi gereğince karar verilmiştir. 

Kamulaştırma Bilgileri ve Güzergâhları Gösterilen Enerji Nakil Hatlarının Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2590) (GİRESUN ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI)

Moran Barajı ve Hidroelektrik Santralinin Yapımı Amacıyla, Giresun İlinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2591)

Zonguldak İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan Kamulaştırma Bilgileri ve Güzergâhı Gösterilen Çaycuma TM-Gökçebey DM Enerji Nakil Hattının Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2592)

154 kV (Orhangazi-Paşalar) Brş.N.-İznik (1. Hat) Enerji İletim Hattı Projesi ile 154 kV (Orhangazi-Paşalar) Brş.N.-İznik (2. Hat) Enerji İletim Hattı Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2593)

Ankara İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan Kamulaştırma Bilgileri ve Güzergâhı Gösterilen Culuk KÖK-Boyalık Brş. Enerji Nakil Hattının Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2594)

Söz konusu kararlar bugünkü Resmi Gazete sayısı ile yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

Emlak365.com


Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.