Tekfen İnşaat Azerbaycan Merkez Bankası Yönetim Binası İçin Görüşmelere Başladı!

Türkiye'nin en büyük inşaat markaları arasında yer alan Tekfen İnşaat, Azerbaycan Merkez Bankası yönetim binası inşaatı için görüşmelere başladı.

Tekfen İnşaat Azerbaycan Merkez Bankası Yönetim Binası İçin Görüşmelere Başladı!

Emlak365.com /  Tekfen İnşaat yurt  dışındaki projelerine tüm hızı ile devam ederken bu kapsamda önemli bir proje için görüşmelere başlandığı duyuruldu. Türkiye'nin yurt dışında göğsünü kabartan projelere imza atmaya devam eden Tekfen Holding'in gayrimenkul ve inşaat sektöründeki temsilcisi Tekfen İnşaat ile Azerbaycan Merkez Bankası arasında görüşmeler başladı. 

AZERBAYCAN MERKEZ BANKASI YÖNETİM KURULU BİNASI İÇİN GÖRÜŞMELER BAŞLADI! 

Halka açık inşaat şirketleri arasında yer alan TEKFEN Holding tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP üzerinden yapılan açıklamada "Bağlı şirketlerimizden Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş., Azerbaycan Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından Azerbaycan'da yaptırılması planlanan Azerbaycan Merkez Bankası Yönetim Binasını üstlenmek üzere bildirim mektubu almıştır ve sözleşme görüşmelerine başlamıştır.

İşin kapsamı mühendislik, ekipman ve malzeme temini, anahtar teslimi yapım işleridir. Projenin toplam süresi 36 aydır. 250 milyon USD mertebesinde olması beklenen proje sözleşme tutarı, sözleşmenin imzası ile birlikte yeni bir Özel Durum Açıklaması ile duyurulacaktır" ifadeleri ile görüşmelere başlandığı kamuoyuna ilan edildi. 

Projenin toplam maliyeti 250 milyon dolar olarak açıklanırken işin teslimat süresi ise 36 ay olarak ilan edildi. 

Yorumlar (0)