Ticaret Bakanı Pekcan Açıkladı: Dünya Müteahhitler Ligi Sıralamasında Türkiye 2. Sırada!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan 2019 ENR 250 Listesi sonuçlarını değerlendirdi.

Ticaret Bakanı Pekcan Açıkladı: Dünya Müteahhitler Ligi Sıralamasında Türkiye 2. Sırada!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan 2019 ENR 250 Listesi sonuçlarını değerlendirdi. Türk Müteahhitlik ve Teknik Müşavirlik Hizmetlerinin Uluslararası Başarısı adı verilen toplantıya katılan Bakan Pekcan Türkiye'nin dünyada ikinci olduğunu açıkladı.

Türk müteahhitlerin uluslararası başarıları bir kere daha ülkemizi gururlandırdı. Yurt içerisinde olduğu gibi yurt dışarısında da büyük başarılara imza atan Türk Müteahitler üstlendikleri projelerle açıklanan dünyanın en büyük müteahhitlik firmaları listesine damga vurdu. Toplam 250 şirketin sıralandığı listede firma sayısı itibari ile 2. olmayı başaran Türkiye gelirle itibari ile ise 7. oldu. TÜRK MÜTEAHHİTLERİN GURURLANDIRAN BÜYÜK BAŞARISI: TÜRKİYE DEVLER LİGİNDE 2. OLDU!Türkiye'nin yaşadığı büyük gurura ortak olan Ticaret Bakanı Pekcan düzenlenen Türk Müteahhitlik ve Teknik Müşavirlik Hizmetlerinin Uluslararası Başarısı etkinliğine katıldı. Etkinlikten resim paylaşan Bakan Pekcan "2019 yılında ENR listelerinde Türkiye olarak, firma sayısı itibariyle 2’inci, gelirler itibariyle ise 7’inci sırada yer aldık. Önde gelen firmalar listelerinin üst sıralarında her yıl yer almayı alışkanlık haline getiren Müteahhitlik ve Teknik Müşavirlik firmalarımıza tebrikler" açıklamasında bulundu. 

Tüm dünya tarafından takip edilen inşaat sektörü dergileri arasında yer alan Engineering News Record (ENR) tarafından açıklanan liste inşaat sektörünün en prestijli verileri arasında gösteriliyor. Türkiye listede ikinci sırada yer alırken her zaman olduğu gibi birinci basamağı Çin elde etti. Çinli inşaat firmaları dünyanın çok sayıda ülkesinde dev projelerde yer alırken Türk firmaların son dönemde ekonomik kriz ve dalgalanmaya rağmen listedeki sıralamada yükselmeleri dikkat çekti. Listede en üst basamakta yer alan inşaat şirketi ise 33. sırada yer alan Rönesans İnşaat oldu. Emlak365.com


Yorumlar (0)