TOKİ'den İzmir ve İstanbul'da KDV'siz 24 Ay Vadeli Arsa Satışı

TOKİ Başkanlığı kendisine ait olan ve İstanbul ile İzmir'de bulunan arsaların satışı için ihale düzenleyeceğini duyurdu. Kurum ihale başvuru tarihlerini, ödeme kolaylıklarını da satış duyurusunda ilan etti.

TOKİ'den İzmir ve İstanbul'da KDV'siz 24 Ay Vadeli Arsa Satışı

Toplu Konut İdaresi'nin 2021 yılına dair ilk satış ilanlarından birisi de arsa satışı oldu. 

İstanbul Menderes Özdere'de bulunan ve Otel Alanı niteliğinde yer alan 3 ayrı arsanın satışının yapılacağını ilan eden TOKİ Başkanlığı duyurusunda ayrıca İstanbul Şile Çayırbaşında bulunan 1 arsanın da satılacağını duyurdu. İşte söz konusu satışlara dair yayımlanan duyuru detayları. 

İSTANBUL VE İZMİR'DE VADELİ ARSA SATIŞI

TOKİ Başkanlığı'nca satılacak olan arsaların büyüklüklerine dair bilgi verildi.

İzmir'de yer alan arsaların büyüklükleri 6 bin 320 metrekare, 3 bin 3 metrekare ve 3 bin 331 metrekare olarak duyuruldu. İzmir'de ki arsaların satış fiyatı 3 milyon 614 bin TL ile 8 milyon 666 bin TL arasında değişiyor.

İstanbul için yayımlanan satış duyurusunda arsanın büyüklüğü 1297 metrekare olarak açıklanırken arsa satış fiyatı 973 bin TL olarak duyuruldu. 

İHALE TARİHİ VE ÖDEME BİLGİLERİ

Söz konusu arsa satışına dahil olmayacak kişi ve kurumlar başvurularını ihale tarihine kadar yapacaklar. İhale işlemleri 14 Ocak günü gerçekleştirilecek. İhaleye intternet katılım işlemleri ise Emlak Müzaye üzerinden olacak. 

TOKİ Başkanlığı satışlara dair yapmış olduğu açıklamasında, söz konusu arsa satışlarının KDV'den muaf olduğunu duyurdu. İhaleyi kazanan hak sahibi yüzde 25 peşinat ödemesi ve geri kalan tutarı ise 24 ay vade ile ödeyebilecek. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)