TOKİ'den 415 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olma Fırsatı! Kurasız Konut Satışı Yapılacak İller Belli Oldu!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından vatandaşların uygun fiyatlarla ev sahibi yapılmasına yönelik çalışmalara devam ediliyor.

TOKİ'den 415 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olma Fırsatı! Kurasız Konut Satışı Yapılacak İller Belli Oldu!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından vatandaşların uygun fiyatlarla ev sahibi yapılmasına yönelik çalışmalara devam ediliyor. Bu kapsamda satışları sürdüren TOKİ 9 ilde toplam 400 konutu dar ve orta gelirli vatandaşlar için kurasız bir şekilde satışa çıkardı. İşte TOKİ'den kurasız ve uygun fiyata konut satın alınabilecek iller ve başvuru detayları...

Türkiye'de sosyal konut projelerinin mimarı olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) dar ve orta gelirli vatandaşları ev sahibi yapmaya devam ediyor. TOKİ projeleri ile inşa edilen konutların bir kısmı kurasız bir şekilde satışa çıkarıldı. Yeni bir konut satın almak isteyen ama bütçeleri buna yeterli gelmeyen vatandaşlar TOKİ aracılığı ile ev sahibi olma hayallerini gerçeğe dönüştürüyorlar.TOKİ'nin açık satış yöntemi ile satışa çıkardığı ve çekilişsiz ve kurasız bir şekilde imkanı kısıtlı olan aileleri ev sahibi yaptığı son kampanyada konut fiyatları 120.000 TL'den başlıyor ve 260.000 TL'ye kadar çıkıyor. Türkiye'nin farklı illerinde satışa çıkarılan konutların en düşük taksit tutarı ise 415 TL olarak açıklandı.UYGUN ÖDEME KOŞULLARI İLE KONUT SATIŞITOKİ tarafından başlatılan yeni kampanyanın ilk gününde konut satın almak isteyen vatandaşlar uygun imkanlarla bu isteklerini yerine getirebilecekler. TOKİ tarafından yapılan bilgilendirmeye göre vatandaşlara yüzde 10, yüzde 12, yüzde 15 ve yüzde 25 peşinat seçenekleri sunulacak. Bu seçenekleri değerlendirerek yeni bir konut satın almak için TOKİ'ye başvuracak olan vatandaşlar 96 ay, 108 ay, 120 ay, 144 ay, 180 ay ve 240 ay taksit ile ev sahibi olabilecekler.TOKİ'DEN KONUT SATIN ALMAK İÇİN BAŞVURU NASIL YAPILIR?TOKİ'den açık satış yöntemi ile satışa çıkarılan konutlardan satın almak isteyen vatandaşlar başvurularını Halkbank ve Ziraat Bankası aracılığı ile gerçekleştirebilecekler. Her ildeki konutlar için TOKİ tarafından ayrı bir tarih açıklanacak. Bu konutlardan satın almak isteyenlerin 18 yaşını doldurmaları ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekiyor. Başvuru sırasında ise vatandaşların fotoğraflı nüfus cüzdanı, vatandaşlık kimlik numaralarını veya vergi sicil numaralarını bildirmeleri gerekecek.

ANKARA'DA SATILACAK TOKİ KONUTLARIAnkara'da satışa çıkarılacak TOKİ konutları Mamak ilçesinde bulunuyor. Gülseren Mahallesi'nde bulunan TOKİ projesinde 86 konut kurasız bir şekilde satılacak. Bu konutların başlangıç satış fiyatı olarak 260.000 TL açıklandı. 30 Aralık tarihine kadar bu konutlardan satın almak isteyen vatandaşlar başvuru yapabilecekler. Bu konutlar için belirlenen taksit tutarları ise 1.087 TL'den başlıyor.DENİZLİ'DE SATILACAK TOKİ KONUTLARITOKİ'nin açıktan konut satışı yapacağı illerden birisi de Denizli oldu. Denizli merkezde ve ilçelerinde bulunan TOKİ projelerinde toplamda 201 konut satılacak. Bu konutların 120.000 TL'den başlayan fiyatlarla satışa çıkarıldığı bildirildi. TOKİ taarfından yapılan bilgilendirmeye göre Denizli'de bu konutlardan satın almak isteyen vatandaşlara 420 TL'den başlayan taksit seçeneği sunulacak.KARABÜK'TE SATILACAK TOKİ KONUTLARITOKİ tarafından Karabük'te satışa çıkarılan konutlar ile alakalı olarak da bilgilendirme yapıldı. Buna göre Eflani ilçesinde Çelebiler Mahallesi'nde bulunan 16 konut için belirlenen başlangıç fiyatı 120.000 TL olarak açıklandı. Bu konutlardan satın almak isteyen vatandaşlar için sunulan taksit imkanı ise 415 TL'den başlıyor.BİNGÖL'DE SATILACAK TOKİ KONUTLARITOKİ tarafından Bingöl'ün merkezinde bulunan İnönü Mahallesi'nde 1 adet konut açıktan satılacak. Bu konutun başlangıç fiyatı olarak 240.000 TL açıklandı. Bu konutu satın almak isteyen vatandaşlara 1.003 TL taksit imkanı sunulacak.

KARS'TA SATILACAK TOKİ KONUTLARIKars'ın Sarıkamış ilçesinde bulunan 5 adet konut TOKİ tarafından açıktan satış şekliyle satılacak. TOKİ tarafından yapılan bilgilendirmeye göre Erenler Tepe Mahallesi'nde bulunan bu konutlar 185.000 TL'den başlayan fiyatlarla satışa çıkarıldı. Yine bu konutlar için belirlenen aylık taksit tutarı ise 825 TL'den başlıyor.MERSİN'DE SATILACAK TOKİ KONUTLARIMersin'in Gülnar ilçesi Akdeniz Mahallesi'nde bulunan 39 konut TOKİ tarafından satış kapsamına alındı. Bu kanutlar 125.760 TL'den başlayan fiyatlarla ve 419 TL'den başlayan taksitlerle dar ve orta gelirli vatandaşlara satılacak.SAMSUN'DA SATILACAK TOKİ KONUTLARISamsun'un Vezirköprü ilçesi Nalbantlı Mahallesi'nde bulunan 8 konut 256.000 TL'lik fiyatlarla açıktan satılacak. Bu konutlardan satın almak isteyen vatandaşlar için aylık 1.280 TL'den başlayan taksit imkanı sunulacak.SİVAS'TA SATILACAK TOKİ KONUTLARITOKİ'nin açıktan konut satışı yapacağı illerden birisi de Sivas oldu. Sivas'ın merkez mahallelerinden olan Yenimahalle'de bulunan 17 konut 146.000 TL'ye satışa çıkarıldı. Bu konutlar için 30 Eylül'e kadar başvuru kabul edilecek. TOKİ'nin bu konutlar için belirlediği taksitler 610 TL'den başlıyor.TOKAT'TA SATILACAK TOKİ KONUTLARITOKİ tarafından açıktan satış yöntemiyle Tokat merkezde bulunan 27 konut satışa konuldu. Bu konutlar için belirlenen başlangıç fiyatı ise 165.000 TL olarak belirlendi. 31 Aralık 2020'ye kadar bu konutlar için vaşvuru kabul edilecek. TOKİ'nin bu konutlar için belirlediği taksitler ise 691 TL'den başlıyor.Emlak365.com


Yorumlar (0)