TOKİ'den alamayan üzülmesin Milli Emlak 36 ilde KDV emlak vergisi muafiyetli 941 arsayı 14.000 TL'den başlayan fiyatlarla satıyor

TOKİ arsa başvurusu sona ererken kura tarihleri beklenirken Milli Emlak ucuz arsa satışı için yeni fırsat sundu. 5 sene emlak vergisi muafiyeti ile satışa sunulan arsalarda 24 ay taksitle ödeme seçeneği de sunuldu.

Milli Emlak 36 ilde KDV emlak vergisi muafiyetli 941 arsayı 14.000'den başlayan fiyatlarla satıyor

Yükselen konut fiyatlarını düşürmek ve alt gelir grubunda yer alan vatandaşların kiradan kurtararak ev sahibi olmalarını sağlamak adına TOKİ 250 bin sosyal konut projesine start verilmişti. İlk olarak 100 bin sosyal konut projesi olarak planlanan dev projede yoğun başvuru nedeniyle sayı arttırılmış ve 250 bin sosyal konut satışa sunulmuştu. Konutlara ek olarak bu sene ilk kez arsa ve işyeri başvurusu da alınmıştı. 

TOKİ'nin sosyal konut projesinde arsa başvuruları da sona ererken hak sahiplerini belirlemek adına yapılacak kura çekimleri belirlenmeye başlanmıştı. TOKİ'de yoğun başvuru nedeniyle kurada çıkma şansı azalırken Milli Emlak ucuz arsa arayan kişilere yeni fırsatları sundu. 36 ilde yer alan 941 arsa için başvurular alınmaya başlandı. 

MİLLİ EMLAK'TAN SATILIK ARSA İLANLARI! 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından satışa sunulan yeni hazine arazileri duyuruldu. Mülkiyeti hazineye ait olan taşınmazların satışları kapsamında hazine arazileri 24 ay taksitle satılırken nerede ise piyasada satılan metrekare fiyatına ilanlar yayımlandı. 36 ilde ucuz hazine arazisi satışı başladı. 

TOKİ'den alamayan üzülmesin Milli Emlak 36 ilde KDV emlak vergisi muafiyetli 941 arsayı 14.000 TL'den başlayan fiyatlarla satıyor

HAZİNE ARAZİSİ M2 FİYATLARI KAÇ TL, NE KADAR?

Hazine arazilerinin satış fiyatları arazinin bulunduğu il, ilçe ve konuma göre belirlenirken standart bir metrekare fiyat tarifesi bulunmuyor. Örneğin Konya Seydişehir ilçesinde yer alan 158 m2 büyüklüğe sahip olan hazine arazisi 13 bin 100 TL olarak ilan edilirken 161 m2 büyüklüğe sahip olan arsanın satış fiyatı ise 13 bin 350 TL olarak yer aldı. 

TOKİ'den alamayan üzülmesin Milli Emlak 36 ilde KDV emlak vergisi muafiyetli 941 arsayı 14.000 TL'den başlayan fiyatlarla satıyor - Resim : 2

Konya'nın Karatay ilçesinde yer alan arsanın satış fiyatı ise 226 m2 büyüklükteki arsa için 14 bin TL olarak ilan edildi. Arsaların fiyatları il ve ilçelere göre belirleniyor. 

TOKİ'den alamayan üzülmesin Milli Emlak 36 ilde KDV emlak vergisi muafiyetli 941 arsayı 14.000 TL'den başlayan fiyatlarla satıyor - Resim : 3

HAZİNE ARAZİSİ MİLLİ EMLAK'TAN SATIILIK ARSALAR İÇİN BAŞVURU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Satılık hazine arazisi almak isteyen kişiler için 5 sene emlak vergisi muafiyeti hakkı da tanınırken satış için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri, Emlak Müdürlükleri, Milli Emlak Müdürlükleri ve Milli Emlak Şeflikleri üzerinden yapılıyor. Milli Emlak GOV TR internet sitesi üzerinden de ilanlar incelenebiliyor. 

SONRAKİ HABER