TOKİ'den Bile Ucuz, Ziraat Bankası Herkesi Ev Sahibi Yapacak! 10.000 TL Peşinat, Aylık 1.437 Lira Taksitle 3+1 Daire

Artık TOKİ bile bu fiyata satamıyor! Ziraat Bankası satılık gayrimenkuller için Temmuz ayı ilanları yayımlandı. Bankadan, icradan satılık ev arayanlar için yeni duyurular...

Ziraat Bankası 10 Bin TL Peşinatla Ev Satıyor!

Pandemi döneminde konut fiyatları büyük bir hızla yükselişe geçerken tüm dünya genelinde konut fiyatlarının en çok yükseliş gösteren ülkelerin başında Türkiye yer almıştı. Gayrimenkul sektöründe yükselen konut fiyatları ev sahibi olmayı her geçen gün biraz daha zorlaştırırken vatandaşlar ucuz alternatif yöntemler araştırmaya başlamıştı.

Bu yöntemlerden biride bankadan / icradan satılık daireler olarak öne çıkarken Türkiye’nin en büyük bankası olan Ziraat Bankası Temmuz ayı satış ilanlarını yayımladı. Ziraat Bankası satılık gayrimenkuller ilanları için yeni duyuruları yayımlarken, alım için peşin parası olmayan kişilere konut kredisi destekli olarak konut satışı yapıyor.

ZİRAAT BANKASI SATILIK GAYRİMENKULLER: İCRADAN SATILIK DAİRELER İÇİN SATIŞ FİYATLARI KAÇ TL?

Bankadan satılık daire ilanları arayan kişiler için Ziraat Bankası yeni duyurularını yayımladı. Temmuz ayında yayımlanan ilanlarda en düşük konut satış fiyatı Bitlis Merkez’de yer alan 95 m2 apartman dairesi için belirlenen 70 bin liralık satış fiyatı olurken satıştaki ilanlar arasında müstakil ev, bankadan satılık bahçeli ev, müstakil köy evi, arsa, dükkan, bahçe gibi farklı çok sayıda taşınmaz da yer aldı.

TOKİ'den Bile Ucuz, Ziraat Bankası Herkesi Ev Sahibi Yapacak! 10.000 TL Peşinat, Aylık 1.437 Lira Taksitle 3+1 Daire

Bitlis Merkez’de yer alan 125 m2 büyüklüğe sahip olan 3+1 apartman dairesi için belirlenen satış fiyatı 97 bin 500 TL olarak belirlenirken nakit para birikimi olmayan kişiler için de konut kredisi desteği sağlanacak. 120 m2 3+1 apartman dairesi için isteyen kişiler 10 bin TL peşinat verenler kalan 87 bin 500 liralık tutar için aylık 1.437,51 TL taksit ödenecek.

TOKİ'den Bile Ucuz, Ziraat Bankası Herkesi Ev Sahibi Yapacak! 10.000 TL Peşinat, Aylık 1.437 Lira Taksitle 3+1 Daire - Resim : 2

BANKADAN SATILIK EV NASIL ALINIR?

Ziraat Bankası tarafından satışa sunulan tüm konutlar bankanın resmi internet sitesi olan Ziraat Bankası intengo sitesi üzerinden yayımlanmaktadır. Satışa sunulan taşınmazlar için ilanlarda verilen süre zarfından bankaya teminat yatıran kişi teklif vererek ihalede alım için hak elde eder.

TOKİ'den Bile Ucuz, Ziraat Bankası Herkesi Ev Sahibi Yapacak! 10.000 TL Peşinat, Aylık 1.437 Lira Taksitle 3+1 Daire - Resim : 3

En yüksek teklif sahibi ise taşınmazı satın almaya hak kazanır. Her taşınmaz için ihale ayrı ayrı düzenlenir ve ihale öncesi mutlaka teminat tutarının en yakın banka şubesine yatırılması, sisteme giriş için bu şekilde şifre alınması gerekir. Şifresini alan kişi kimlik numarası ile sisteme giriş yaparak teklifini bankaya sunar.