TSK ve MSB Personellerinin Lojman Tahsis Oranları Değişti

Milli Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde görev yapan kamu personellerinin lojman tahsis oranları yeniden düzenlendi.

TSK ve MSB Personellerinin Lojman Tahsis Oranları Değişti

Milli Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde görev yapan kamu personellerinin lojman tahsis oranları yeniden düzenlendi. Gerçekleştirilen düzenleme sonrası TSK ve MSB'de görevli memurların lojman tahsis oranları artırılmış oldu.

Milli Savunma Bakanlığı ile Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan personellerin lojman kullanımlarına ilişkin tahsis oranları bakanlık tarafından değiştirildi. LOJMAN TAHSİS ORANLARI DEĞİŞTİ: UZMAN ERBAŞLAR İÇİN ORAN YÜZDE 15 OLDUDaha önce uygulamada olan düzenleme ile uzman erbaşlara, Milli Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetlerine ait lojmanlardan yüzde 10 oranında tahsis uygulanıyordu. Milli Savunma Bakanlığı Konut Yönergesinde 4 Kasım 2020 tarihinde düzenlemeler yapıldı. Söz konusu düzenlemeler ile uzman erbaşların konut tahsis oranları artırılırken subay ve astsubayların konut tahsis oranları da değişti. Yeni düzenlemeye göre; 4 Kasım 2020 tarihi itibariyle yayımlanan MSB Konut Yönergesinde yer alan; Lojman tahsis oranları rütbeler bazında yeniden düzenlenmiş olup Devlet memurları ve Uzman Erbaşlar için konut tahsis oranı %10'dan, %15'e çıkarılmıştır.Subay ve Astsubay Lojman Tahsis OranlarıUzman erbaşların lojman kullanımlarına dair ilişkin düzenlemenin MSB Konut Yönergesinde yer almasının ardından astsubay ve subaylar için de oranlar değişti. Yeni düzenleme ile subaylara tahsis edilecek lojman oranı yüzde 45 olurken astsubaylar için yüzde 40 olarak belirlendi. Emlak365.com


Yorumlar (0)