TÜİK Aralık Ayı TEFE TÜFE Enflasyon Rakamları ve 2021 Ocak Ayı Resmi Kira Zam Oranı Ne Zaman Açıklanacak?

Yılın son enflasyon oranları rakamları için geri sayım başladı. Açıklanacak rakamlar memur ve emekli maaşları için enflasyon farkı zammı hesaplaması yanı sıra kiracılar ve ev sahipleri için de 2021 yılı resmi zam oranı olarak uygulanacak.Emlak365.com  / Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanacak olan yılın son enflasyon rakamları için geri sayım başladı.

TÜİK Aralık Ayı TEFE TÜFE Enflasyon Rakamları ve 2021 Ocak Ayı Resmi Kira Zam Oranı Ne Zaman Açıklanacak?
Yılın son enflasyon oranları rakamları için geri sayım başladı. Açıklanacak rakamlar memur ve emekli maaşları için enflasyon farkı zammı hesaplaması yanı sıra kiracılar ve ev sahipleri için de 2021 yılı resmi zam oranı olarak uygulanacak.

Emlak365.com  / Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanacak olan yılın son enflasyon rakamları için geri sayım başladı. Açıklanacak rakamlar milyonlarca devlet memuru ve emekli için enflasyon farkı maaş zammı hesaplaması için kesin rakamın belirlenmesini sağlayacak. Aynı zamanda kira sözleşmesi Aralık ayı itibari ile sona eren kiracılar için uygulanacak olan 2021 resmi zam oranı olarak uygulanacak.

TÜİK TEFE TÜFE ARALIK 2020 RAKAMLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK, YILLIK ENFLASYON RAKAMI HANGİ TARİHTE BELLİ OLACAK?

TÜİK tarafından açıklanacak olan yılın son enflasyon rakamları raporu için geri sayım başladı. TÜİK tarafından her ay bir sonraki ayın takip eden ilk haftası içerisinde açıklanan enflasyon rakamları bu nedenle Ocak ayının ilk haftası içerisinde ilan edilecek.

TÜİK Aralık ayı enflasyon rakamları ve 12 aylık TÜFE ortalaması 4 Ocak 2021 tarihinde ilan edilecek. 4 Ocak 2021 Pazartesi günü ilan edilecek rakamlar saat 10:00 itibar ile Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecek.

2021 YILI RESMİ KİRA ARTIŞI ZAM ORANI İLE OCAK AYI KİRA ZAMMI ORANI NASIL HESAPLANACAK?

4 Ocak Pazartesi günü açıklanacak olan enflasyon rakamları arasında yer alan 12 aylık TÜFE ortalaması ev sahipleri tarafından kiracılara uygulanabilecek maksimum zam oranı sınırı olacak. Kira sözleşmesi Aralık ayı itibari ile sona erecek olan kiracılara ev sahipleri en fazla bu oran üzerinden zam yapabilecek.
Yorumlar (0)