Türkiye Müteahhitler Birliği Yeni Başkanı Seçilen Mehmet Erdal Eren Kimdir?

Türkiye Müteahhitler Birliği (THB) 33. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul'da THB başkanı olarak Erdal Eren seçildi.

Türkiye Müteahhitler Birliği Yeni Başkanı Seçilen Mehmet Erdal Eren Kimdir?
Türkiye'nin önemli meslek kuruluşlarından olan Türkiye Müteahhitler Birliği'nin 33. Genel Kurulu yapıldı. Bu genel kurulda Türkiye Müteahhitler Birliği'nin yeni yönetim kurulu belirlendi. Yapılan seçim sonucunda Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün görevi Erdal Eren'e teslim etti. Erdal Eren daha önce 2004 ile 2011 yılları arasında da Türkiye Müteahhitler Birliği'nin başkanlığını yapmıştı.

THB'NİN YENİ YÖNETİMİ BELLİ OLDU

Türkiye Müteahhitler Birliği'nin Genel Kurulu'nda başkanlık seçiminin yanında Yönetim Kurulu Üyeliği seçimleri de yapıldı. Yeni yönetim kuruluna birbirinden önemli isimler dahil oldu. Buna göre Türkiye Müteahhitler Birliği'nin yönetim kurulu Erdal Eren, Başar Arıoğlu, İhsan Çetinceviz, Hüseyin Arslan, Deha Emral, Müfit Eren, Süheyla Çebi Karahan, Cahit Karakullukçu, Ferhat Nasıroğlu, Erdem Tavas, Tevfiz Öz, Murat Üstay ve Kartal Usluel'den oluştu. Denetleme Kurulu'na ise Özgür Peker, Selim Akın ve Nevzat Saygılıoğlu seçildi.

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı seçilen Erdal Eren bir açıklama yaparak, “Türk müteahhitlik sektörü hem yurt içinde hem de yurt dışında zorlu bir süreçten geçmek zorunda kaldı. Mevcut yönetimin bıraktığı noktada bayrağı biz devraldık. Bu bayrağı daha ileriye taşıyıp bizden sonra geleceklere teslim edeceğiz. Üyelerimizin, konut ve inşaat sektörünün sorunlarının çözümüne odaklanıp yeni fikirler üreteceğiz. Ayrıca ülkemizin sorunlarına dair de söyleyeceklerimiz olacak. Bizim işimiz fikir üretmek ve sorun çözme noktasında çözüm önerileri sunmaktır.” dedi.

Türkiye'nin kalkınabilmesi için işbirliği kültürünün gelişmesi gerektiğinin altını çizen THB Başkanı Erdal Eren, “Türkiye'nin kalkınması için hem diğer STK'lar ile hem de kamu ile olan işbirliğimizi geliştirip devam ettireceğiz. TOBB, TİM, TİSK, DEİK gibi kuruluşlar ile doğru fikirler üretip ülkemizin zor anlarında destek olacağız. STK'lar elbette eleştiri yapacaklar ama aynı zamanda da o eleştirilere dair de çözüm önerile ortaya koymalılar. Biz bunu uygulayacağız.” ifadelerini kullandı.

ERDAL EREN KİMDİR?

1951 yılında Bitlis'te doğmuştur. Göçay İnşaat'ın yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. Ayrıca Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı'dır. Daha önce 3 dönem THB Başkanlığı yapmıştır. ODTÜ İnşaat Mühendisliği mezunudur. İnşaat sektöründe uzun yıllardır faaliyet göstermektedir. Daha önce çok önemli inşaat projelerine imza atmıştır. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev almaya devam etmektedir.

Emlak365.com
Yorumlar (0)