Türkiye'nin Arnavutluk'ta Depremzedeler İçin 524 Konutluk Projeye Başladı!

Arnavutluk'ta geçen yıl gerçekleşen deprem nedeniyle yıkılan konutlar için Türkiye'nin yapımının sözünü verdiği konutların inşaatı devam ediyor.

Türkiye'nin Arnavutluk'ta Depremzedeler İçin 524 Konutluk Projeye Başladı!

Arnavutluk'ta geçen yıl gerçekleşen deprem nedeniyle yıkılan konutlar için Türkiye'nin yapımının sözünü verdiği konutların inşaatı devam ediyor. Ağustos ayında başlatılan proje ile Arnavutluk'ta 500 konut inşa edilecek.

Arnavutluk'ta geçtiğimiz yıl gerçekleşen büyük depremin ardından yardım elini bu ülkeye uzatan Türkiye söz verdiği konutların yapımına başladı. Depremin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Arnavutluk vatandaşların barınma ihtiyaçları için 500 konut sözü vermişti. Bu projenin hazırlığı TOKİ tarafından yapıldığı ve 524 konutluk projenin inşaatı Ağustos ayında başladı.PROJE 2021'DE TAMAMLANACAKTürkiye'nin Tiran Büyükelçisi Murat Ahmet Yörük devam eden konut projesi ile alakalı olarak bir açıklama yaparak, “Çalışmalar Ağustos ayında başladı. 3-4 hafta içerisinde temel atma aşamasına geçilecektir. Planlamalara göre 2021 yılının kış aylarında projenin ilk etabını tamamlamış olacağız. Bu etap tamamlandığında Laç Bölgesi'ndeki Arnavut kardeşlerimizin bir kısmı hemen bu konutlara yerleştirilecek. Kalan ikinci etabı ise 2021'in yaz aylarında tamamlayıp depremde zarar gören kardeşlerimizi sevindireceğiz.” dedi.Türkiye'nin Arnavutluk'ta konut projesi yapması Arnavutluk vatandaşları arasında büyük bir takdirle karşılandı. Türkiye heyetine teşekkürlerini sunan Arnavutluk yetkilileri bu işbirliğinin diğer inşaat projeleri ile devam etmesini istediklerini dile getiriyorlar.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk'ta geçen yıl 26 Kasım'da gerçekleşen depremin ardından bu ülkeye 500 konut yapma sözü vermişti. Türkiye Cumhuriyeti Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı ile Arnavutluk Yeniden İnşa Devlet Bakanlığı arasında konutların yapımı için protokol imzalandı. Şu anda yapılan projenin inşası TOKİ tarafından üstlenildi.Emlak365.com


Yorumlar (0)