Ucuz Gayrimenkul Almak İsteyenler Hazineye Ait Arsalar Satılıyor

Gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için hazineye ait arsaların satış duyurularını derledik.

Ucuz Gayrimenkul Almak İsteyenler Hazineye Ait Arsalar Satılıyor
Gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için hazineye ait arsaların satış duyurularını derledik. çok sayıda şehirde mülkiyeti kamuya ait olan arsalar ihale ile satılacak.

Mülkiyeti hazineye ait olan, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının sahip olduğu arsalar satışa çıkarılıyor. 2020 yılı öncesinde satılacak olan arsaların tamamı ihale ile yeni sahiplerini bulacaklar. Kurumların birçoğu ihale için Aralık ayının son haftasını belirlerken bu dönemde yatırımlarını gayrimenkul üzerine yapmak isteyenlerin satışlara katılabilmeleri için yapması gereken işlemler bulunuyor.

HAZİNE ARSALARININ SATIŞLARINA NASIL DAHİL OLUNUR?

Aşağıda yer alan listede bulunan bir gayrimenkul almak isteyen vatandaşlar ilk olarak ihalenin yayımlandığı duyuruya ulaşacaklar. Vatandaşlar bu duyurular İlan.gov.tr adresinden ulaşabilirler. İlan metninde satışların ne zaman yapılacağına dair bilgiler yer alır. Bu bilgiler kapsamında vatandaşlar ihale tarihinden önce başvurularını kurumlara bildirecekler.

Başvurularını kurumlara bildirmek isteyen vatandaşların ilk yapmaları gereken işlem ihale satış şartnamesine ulaşmak. Bu şartnameye kurumların ilgili birimlerinden ulaşabilirsiniz. Örneğin arsa satışı yapan bir belediye bu şartnameyi emlak müdürlüğü bünyesinde isteklilere sunar. Bazı kurumlar ücretsiz temin hakkı sağlarken bazı kurumlar şartnameyi belli bir ücret karşılığında satarlar.

Şartnameye ulaşan istekliler başvuru evraklarını derleyecekler. Ardından ihale katılımı için geçici teminat bedelini ödeyecekler. Daha sonra bu evrak ve makbuzla yine şatname alınan birime başvuruda bulunacaklar. İhale tarihinde ise ihaleye katılım teklif sunacak vatandaşlar en yüksek teklifi vermeleri durumunda gayrimenkulü almaya hak kazanacaklar.

GÜNCEL ARSA SATIŞ İLANLARI

Emlak365.com

 
Yorumlar (0)