Ucuz konut için TOKİ beklemeye gerek yok! Vakıfbank 8 Bin TL peşin ve 1.182 TL taksitle ev satıyor!

Satın almak için ucuz ev arayanlara Vakıfbank'ın yeni fırsatları duyuruldu. Ucuz konut satışını yapacağını duyuran Vakıfbank ikinci el konutları 80 Bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa çıkardı.

Ucuz konut için TOKİ beklemeye gerek yok! Vakıfbank 8 Bin TL peşin ve 1.182 TL taksitle ev satıyor!

Türkiye'de ucuz fiyatlı ev satın almak isteyenler arayışlarını farklı kanallarda sürdürüyorlar. Emlak piyasasının içerisinde ucuz ev şeklinde bir seçenek artık kalmadı. Türkiye'nin hangi şehrinde ev alınmak istenirse istensin ev fiyatları 700 Bin TL'nin üzerinde oluyor. Bundan dolayı da farklı konut satış alternatiflerine yönelme başladı. TOKİ'nin sosyal konut projesi bunun için biçilmiş kaftan olsa da bunun da bazı dezavantajları bulunuyor. 

TOKİ'nin 2025 yılından önce evleri teslim etmeyecek olması, evlerin genellikle şehrin dış taraflarında inşa edilecek olması, taksit süresinin çok uzun olması, noter kurası ile ev satın alma hakkının çıkıp çıkmayacağının bir garantisinin olmaması ile bazı vatandaşlar farklı konut satış yollarını araştırıyorlar. Burada tek çıkış yolu ise bankalardan yapılan konut satışları oluyor. 

BANKALAR UCUZ KONUT SATIYOR!

Bankalar müşterilere kullandırmış oldukları kredilerin ödenmemesi durumunda mülkiyetini altıkları konutları elden çıkarmaya devam ediyorlar. Bu elden çıkarma işleminde ise bankalar tarafından üçün beşin hesabı yapılmıyor. Daha makul fiyatlarla satışa çıkarılan bu ikinci el konutlar uygun fiyatla ev arayanlara büyük bir fırsat oluyor. Üstelik bankalar bu evleri satarken müşterilere kredi desteği de veriyorlar. 

VAKIFBANK'IN KELEPİR KONUT İLANLARI YENİLENDİ

Türkiye'de en çok kredi kullandıran bankalardan birisi olan Vakıfbank'ın elinde şu anda çok sayıda ikinci el konut bulunuyor. Vakıfbank da bu konutları satışa çıkarmaya devam ediyor. Oldukça uygun fiyatlar belirlenen bu konutlar ev sahibi olmak isteyenler için fırsat seçeneği oluyorlar.

Ucuz konut için TOKİ beklemeye gerek yok! Vakıfbank 8 Bin TL peşin ve 1.182 TL taksitle ev satıyor!

Vakıfbank tarafından yayınlanan konut satış ilanına göre Ankara'da 127 metrekare ev 140 Bin TL'ye, 100 metrekare ev 135 Bin TL'ye satışa çıkarıldı. Ayrıca banka Bilecik'te 87 metrekare ev için 215 Bin TL fiyat belirledi.

Ucuz konut için TOKİ beklemeye gerek yok! Vakıfbank 8 Bin TL peşin ve 1.182 TL taksitle ev satıyor! - Resim : 2

Vakıfbank Uşak'ta 40 metrekarelik bir ev için 200 Bin TL fiyat belirledi. Banka ayrıca Tekirdağ'da 72 metrekare evi 249 Bin TL'ye, Mardin'de 124 metrekare konutu 250 Bİn TL'ye satacağını ilan etti.

Ucuz konut için TOKİ beklemeye gerek yok! Vakıfbank 8 Bin TL peşin ve 1.182 TL taksitle ev satıyor! - Resim : 3

Vakıfbank Mardin'de 1+1 konut için 80 Bin TL'lik fiyat belirledi. Ankara'da 1+1 konut için 160 Bin TL fiyat açıklayan banka yine Ankara'da 2+1 ev için 115 Bin TL fiyat açıkladı.

KONUT KREDİSİ DESTEĞİ VERİLİYOR!

Vakıfbank tarafından ucuz fiyata konut satışı yapılırken aynı zamanda konut kredisi imkanı da sağlanıyor. 80 Bin TL satış fiyatı olan ev için müşteriler yüzde 90 kredilendirme ile 72 Bin TL konut kredisi çekebiliyorlar. Yüzde 10'luk kısım olan 8 Bin TL'yi peşin ödeyen müşteriler 120 ay vadeli 72 Bin TL konut kredisi çektiklerinde aylık taksitleri 1.182 TL oluyor.