Ulaştırma Bakanı Kanal İstanbul Projesi'nde Son Durumu Açıkladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu son günlerin tartışma konusu olan Kanal İstanbul Projesi hakkında açıklama yaptı. Bakan Karaismailoğlu ihale çalışmalarının sürdüğünü ve Kanal İstanbul Projesi'nene kısa süre içerisinde başlanacağını söyledi.

Ulaştırma Bakanı Kanal İstanbul Projesi'nde Son Durumu Açıkladı
Türkiye'de çok büyük tartışmalara neden olan ve ölçeği ile ülkenin en önemli projelerinden birisi olarak gösterilen Kanal İstanbul Projesi hakkında son dakika gelişmeleri çok yakından takip ediliyor. Özellikle ilgili bakanların açıklamalarına büyük bir alaka gösterilirken Kanal İstanbul Projesi'nde son durum öğrenilmek isteniyor.

İMAR ÇALIŞMALARI BİTTİ İHALE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bugün Kanal İstanbul Projesi hakkında bir açıklama daha yaptı. Çalışmaların büyük bir gayretle devam ettiğini söyleyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Kanal İstanbul Projesi ülkemizin geleceğine damga vuracak ve çok büyük kazanımlar getirecek olan bir yatırımdır. Kanal İstanbul Projesi'nin yapılacağı alana dair imar çalışmaları tamamlandı. Şu anda Kanal İstanbul'un ihale çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmalar sona erdiğinden Kanal İstanbul için ihale süreci başlayacak. İhale aşamasından sonra da büyük bir hızla Kanal İstanbul'u tamamlayarak milletimize armağan edeceğiz. Kanal İstanbul Projesi'ne kısa sürede başlayacak ve yine olabilecek en erken zamanda bitirecek güç ve kararlılığa sahibiz.” dedi.

SUNİ GÜNDEMLERLE MEŞGUL OLAMAYIZ

Türkiye'nin suni gündemlerle kaybedecek vaktinin olmadığını söyleyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Biz suni gündemlerle meşgul olamayız. Ne böyle bir hakkımız var ne de böyle bir zamanımız var. Hizmet etmek ve eser ortaya çıkartmak amacındayız. Bizler devlet aklını temsil ediyoruz. Gelecek nesillerin daha zengin ve daha gelişmiş bir Türkiye'de yaşaması için lüzum gelen nitelikli altyapıları kuruyoruz.” ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DUYURMUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Kanal İstanbul Projesi için dün bir açıklama yapmış ve, “Kanal İstanbul Projesi için hazırlıklarımız büyük oranda tamamlandı. ÇED raporları alındı. Kanal İstanbul çevresinde 500 bin nüfuslu bir şehir oluşacak. Bu şehir aynı zamanda İstanbul'un depreme hazırlıklı olması için yapılacak çalışmaları da hızlandıracak.” demişti.
Yorumlar (0)