Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu'ndan Başakşehir - Kayaşehir Metro Hattı Açıklaması!

Başakşehir - Çam ve Sakura Şehir Hastanesi - Kayaşehir metrosu için büyük bir merakla beklenen açılış tarihi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından açıklandı.

Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu'ndan Başakşehir - Kayaşehir Metro Hattı Açıklaması!

Başakşehir - Çam ve Sakura Şehir Hastanesi - Kayaşehir metrosu için büyük bir merakla beklenen açılış tarihi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından açıklandı. Başakşehir metrosu ne zaman açılacak, projede son durum ne?

Başakşehir-Çam ve Sakura Hastanesi-Kayaşehir Metro Hattı Şantiyesini ziyaret eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yapmış olduğu denetimler sonrasında projenin son durumu hakkında bilgi verdi. Özellikle de  Çam ve Sakura Şehir Hastanesine olan ulaşımı sağlaması açısından büyük bir önem taşıyan proje İstanbullular tarafından yakından takip edilirken toplam 6,2 km toplam hat uzunluğu olan proje İstanbul'da ulaşım konusunda büyük bir rahatlama sağlayacak. İSTANBUL BAŞAKŞEHİR - ÇAM VE SAKURA ŞEHİR HASTANESİ - KAYAŞEHİR METRO HATTI NE ZAMAN AÇILACAK?Şantiyede denetimlerde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu metro hattında şu anda çalışmaların tüm hızı ile pandemiye rağmen alınan tedbir kararları kapsamında devam etitğini belirterek hatta ilk seferlerin yıl sonu itibari ile başlayacağını duyurdu. Bakan Karaismailoğlu yapmış olduğu açıklamasında "Başakşehir - Çam ve Sakura Şehir Hastanesi - Kayaşehir Metro Hattı projesinde çalışmalarımız devam ediyor. Allah'ın izni ile metro projemizi bu senenin sonunda vatandaşlarımızın hizmetine açmayı planlıyoruz. Yapılan metro hattı yine Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapımı üstlenilen ve inşaat süreci devam eden Halkalı İstanbul Havalimanı metro hattı projesi ile entegre edilecek ve bu sayede bölgenin havalimanına metro ile ulaşım imkanı sunulmuş olacak. Metro hattı planlandığı şekilde inşa edilmeye devam edilirse ulaşım 2022 yılına kadar başlamış olacak. Emlak365.com

Yorumlar (0)