Vakıfbank'tan satılık ikinci el konutlar! 34.000 TL peşin, 5.027 TL taksitle!

Vakıfbank'tan satılık ikinci el konutlar! 34.000 TL peşin, 5.027 TL taksitle!
İkinci el konut satın almak için ucuz ev arayışında olanlara bekledikleri haberi Vakıfbank duyurdu. Vakıfbank tarafından çok uygun fiyatlarla ikinci el konutlar satışa çıkarıldı. Bu konutları satın almak isteyenlere Vakıfbank ayrıca konut kredisi desteği de veriyor.

Türkiye'de ev sahibi olmak isteyen çok sayıda vatandaş olsa da yükselen fiyatlar bu insanların ev satın almalarına engel oluyor. Bu engelleri aşmak isteyenler ucuz fiyatlı ev arayışında olabiliyorlar ama pek de böyle bir imkan bulunmuyor. Emlak piyasasında oluşan fiyatlar yüksek gelirli olmayan vatandaşlar haricinde geri kalan vatandaşlara ev sahibi olma imkanı tanımıyor. TOKİ bir alternatif olsa da onun da yüksek talep görmesi ve kura sisteminden dolayı çoğu vatandaşın yararlanma imkanı doğmuyor. Tek bir alternatif ise bankalardan yapılan ikinci el konut satışları oluyor. 

VAKIFBANK'TAN İKİNCİ EL KONUT SATIŞLARI DEVAM EDİYOR!

Türkiye'nin çok önemli bankalarından birisi olan Vakıfbank tarafından yoğun bir şekilde gayrimenkul satışı yapılıyor. Bu gayrimenkuller bankanın mülkiyetine sorunlu krediler karşılığında geçiyor. Bundan dolayı banka net bir şekilde kredi zararı ile karşılaşıyor. Bu zararın karşısında gayrimenkul mülkiyeti alınıyor ama onun da nakit dönüşümü sağlanmadan banka için bir anlamı yok. Bundan dolayı Vakıfbank sahibi olduğu bu gayrimenkulleri nakit haline çevirebilmek için satışa çıkarıyor. Bu satışların hızlı olabilmesi için piyasanın altında fiyatlar belirleniyor. Bankadan ucuz konut satışı da bu sistem içerisinde gerçekleşiyor. Vakıfbank ikinci el konutları piyasanın çok altında bir fiyatlar satışa sundu. 

İKİNCİ EL KONUT SATIŞ İLANLARI YAYINLANDI!

Vakıfbank'ın yayınladığı ikinci el konut satış ilanlarının bazılarını Emlak365 okuyucuları için incelemeye aldık. Bu ilanlara göre farklı şehirlerde uygun fiyatlı konut bulmak imkanı mevcut. Mardin Kızıltepe'de bulunan 3+1 konut için Vakıfbank'ın 450.000 TL bedel belirleyerek satışa çıkardığı görülüyor. Artvin Hopa'da ise 2+1 daire için Vakıfbank 600.000 TL istiyor. Kayseri Pınarbaşı'nda ise 3+1 daire için Vakıfbank'ın satış bedeli 340.000 TL olarak açıklandı. 

Vakıfbank'tan satılık ikinci el konutlar! 34.000 TL peşin, 5.027 TL taksitle!

Vakıfbank'ın konut satış ilanları içerisinde yer alan ayrıntıya göre Artvin'in Hopa ilçesinde 4+1 daire için 570.000 TL bedel belirlendi.

Vakıfbank'tan satılık ikinci el konutlar! 34.000 TL peşin, 5.027 TL taksitle!

Vakıfbank tarafından Zonguldak'ın Devrek ilçesinde de 3+1 konut 475.000 TL bedelle satılıyor. Aynı şekilde Mardin Kızıltepe'de 3+1 daire için de 460.000 TL talep ediliyor. 

KONUT KREDİSİ VERİLİYOR!

Vakıfbank'ın sattığı ikinci el konutlar için bankadan konut kredisi desteği de alınıyor. Bu konutların satış fiyatlarının yüzde 90'ı için konut kredisi çekmek mümkün olabiliyor. Yüzde 10'luk kısım ise peşin olarak ödeniyor. 340.000 TL satış fiyatı olan konut için vatandaşların önce 34.000 TL peşinat ödemesi yapmaları gerekiyor. Kalan 306.000 TL için ise 120 ay vadeli konut kredisi çekilebiliyor. Bu durumda aylık kredi taksiti 5.027 TL oluyor.