Yabancılara Konut Satışı Arttı!

Yabancılara Konut Satışı Arttı!
Açıklanan TÜİK Mayıs 2018 verilerine göre yabancıların en çok konut aldığı ilimiz ve Türkiye'den en çok konut alan yabancı ülkeler belli oldu.

Açıklanan TÜİK Mayıs 2018 verilerine göre yabancıların en çok konut aldığı ilimiz ve Türkiye'den en çok konut alan yabancı ülkeler belli oldu.

Yabancılar Yine İstanbul Dedi2018 yılının Mayıs ayı içerisinde yabancılar ülkemizden toplam 2 bin 415 adet konut satın aldı. Elde edilen bu satış performansı ile 2017 yılının Mayıs ayına oranla yabancılara konut satışı yüzde 36,1 oranında artış gösterdi.Yabancılara konut satışı rakamlarında en çok konut satışını yine İstanbul aldı. İstanbul'da Mayıs ayı içerisinde toplam 854 yabancı ev sahibi oldu. Yabancıların gözdesi yine her zamanki gibi markalı konut projeleri oldu. İstanbul lüks konut projeleri yabancıların ilgisini çekmeyi sürdürdü.Antalya İkinci OlduBu ilimizi Türkiye'nin tatil cenneti olan Antalya izledi. Hem yaz tatilini kendi evinde geçirmek hem de iyi bir yatırım yapmak isteyen kişilerin tercihi yine Antalya olurken Antalya yabancıya konut satışı konusunda 595 adet konut satışı ile İstanbul'un ardından ikinci oldu. Aynı dönem içerisinde 141 adet konutun satıldığı Bursa ise yabancıların üçüncü gözdesi oldu. Yabancılar Yalova'dan 108 konut alırken Ankara ise 96 konut satış ile yabancılara en çok konut satılan iller sıralamasında 5. sırada kendisine yer buldu.En Çok Iraklılılar Konut AldıYabancılara konut satışı rakamları incelendiğinde Mayıs 2018 döneminde Türkiye'den en fazla konutu satın alan yabancıların Irak vatandaşları olduğu görüldü. Irak vatandaşları söz konusu dönemde 407 adet konut satın aldı. Irak vatandaşlarını 217 konut ile İran, 206 konut ile Suudi Arabistan ve 165 adet konut ile Rusya izledi. İlk 5 içerisine giren son ülke ise 131 adet konut ile Afganistan oldu.Emlak365.com