24 Ağustos 2019 Cumartesi 08:39
Yapı Ruhsatı Standartlarına İlişkin Tebliğ ve TS 8737 Formu Yürürlükten Kaldırıldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çıkarıldığı günden bu yana yoğun tepki çeken iki yönetmeliği yürürlükten kaldırdı. 

24 Ağustos 2019 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan yeni tebliğ ile uygulamada olan TS 8737 Yapı Ruhsatı Standardına ilişkin tebliğ ile TS 10970 formlar yapı kullanma izin belgesi standardına ilişkin tebliğ bugün itibari ile resmen uygulamadan alınmış oldu. 

Bugün yayımlanan ve yayımlandığı tarih itibari ile uygulamaya alınan yeni tebliğ ile beraber 18 Aralık 2017 tarihinde Türk Standartları Enstitüsü Teknik Kurulu tarafından düzenlenen toplantıda kabul edilerek yayımlanan bir önceki tebliğ kaldırıldı. 

Söz konusu tebliğ yapı ruhsatı ile yapı kullanma izin belgelerinin standardını ve bu belgelerin kullanım şeklini belirliyordu. 

TS 10970 Formlar-Yapı Kullanma İzin Belgesi Standardına ve TS 8737 “Yapı Ruhsatı” Standardına İlişkin Tebliğin Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Tebliğ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından:

TS 10970 FORMLAR-YAPI KULLANMA İZİN BELGESİ STANDARDINA VE TS 8737 “YAPI RUHSATI” STANDARDINA İLİŞKİN TEBLİĞİN YÜRÜRLÜKTEN KALDIRILMASINA DAİR TEBLİĞ

MADDE 1 – 2/5/2018 tarihli ve 30409 mükerrer sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan TS 10970 Formlar-Yapı Kullanma İzin Belgesi Standardına ve TS 8737 “Yapı Ruhsatı” Standardına İlişkin Tebliğ yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 2 – Bu Tebliğ yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Tebliğ hükümlerini Çevre ve Şehircilik Bakanı yürütür.

 Emlak365.com

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.