Yeni AKM İnşaatı Hızla Tamamlanıyor! Proje Ne Zaman Bitecek?

Türkiye'nin en önemli kültür sanat projeleri arasında yer alan Yeni AKM inşaatı korana virüs salgınına rağmen alınan önlemler çerçevesinde tüm hızı ile devam ediyor. Yeni Atatürk Kültür Merkezi inşaatı için çalışmalarda sona adım adım yaklaşılırken kaba inşaat çalışmalarında sona gelindi. Detaylar haberimizde...

Yeni AKM İnşaatı Hızla Tamamlanıyor! Proje Ne Zaman Bitecek?

Taksim'de yer alan Atatürk Külter Merkezi binasının eskimesi nedeni ile başlatılan yeni inşaat çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. 

Projede kaba inşaat tamamlanırken ince işçilik gerektiren bölümlerde çalışmalar korana virüs salgını nedeni ile alınan üst düzey önlemler eşliğinde sürüyor. 

YENİ AKM İNŞAATI NE ZAMAN BİTECEK?

Tamamlandığı anda İstanbul'un yeni kültür merkezi haline gelecek olan AKM projesi için kaba inşaat çalışmaları tamamlandı. 

Projede şu anda ince işçilik olarak isimlendirilen bölümlerde çalışmalara geçilirken toplamda 5 blok üzerinde yükselecek olan yeni kültür merkezi için hareketli sahnenin çalışmalarına başlandı. 

Yine ana opera salonu için mekanik sahne siparişleri verilirken akustik asma tavan ile akustik duvarların inşaatları da sürüyor. Yurt dışından gelecek olan siparişlerin korana virüs salgını nedeni ile pandemi engeline takılması nedeniyle opera ve ana salon bölümlerinde açılışın 2021 yıl sonuna sarkması beklenirken AKM binasının genel açılışının ise 2020 yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor. 

AKM binasını ziyarete gelen sanat severlerin park sorunu yaşamaması adına planlanan 4 katlı otopark inşaatı ise tamamlandı. AKM'nin elektrik ve mekanik işlerinde de çalışmalar tüm hızı ile devam ederken ekiplerin ana amacı Yeni AKM binası için ince işçiliğin tümü ile 2020 yıl sonuna kadar tamamlanarak açılışın yapılması olarak açıklanıyor. 

Emlak365.com