Yeni Haftanın Satılık Kamu Konutları! Bankaların Özel Lojman Kredisiyle

Ocak ayının ikinci haftası itibariyle çeşitli kamu konutları kendilerine ait konutların satışını gerçekleştirecekler. Bu konutların ilk teklif fiyatı üzerinden alınması durumunda fiyatlar çok uygun olabilir. Bazı bankalar uygun oranlarıyla lojman kredisi vererek vatandaşlar için ikinci avantajı da sağlamış oluyorlar.

Yeni Haftanın Satılık Kamu Konutları! Bankaların Özel Lojman Kredisiyle

Kamu kurum ve kuruluşları kendilerine ait konutların satışları için Ocak ayının ikinci haftası itibariyle yeni duyurular yayımladılar. Kurumların farklı özelliklerde olan bu konutları ihale usulü satıldığından faiyatlar piyasaya göre daha uygun seviyede olabiliyor. 

KAMU KURUMLARINDAN KONUT SATIŞI

Kamu kurumları tarafından satışa çıkarılan konutlar genellikle 2+1 veya 3+1 daire şeklinde oluyor. Ancak farklı kullanım amacıyla inşa edilen ve daha sonra boşa çıkan farklı tiplerde de konut satışları yapılıyor. Apartman dairesi olarak yapılan satışlarda bahçeli ev, müstakil ev, villa satışları da görmek mümkün. 

Standart konut satışları gibi süren işlemler öncesinde vatandaşların ihalelere katılmaları gerekiyor. İhaleye sürecine katılan vatandaşlar, ihaleden en yüksek teklifi vermeleri durumunda konutu almaya hak kazanıyorlar. Tapu devir işlemleri ise yine kurum ile birebir çözülüyor. 

GÜNCEL APARTMAN DAİRESİ İLANLARI

Ocak ayının ikinci haftasın yayımlanan ve satış ihale başvuruları devam eden konutların listesi. 

KAMU KONUTLARININ İHALE SÜREÇLERİNE NASIL DAHİL OLUNUR?

Kamu kurumları tarafından yayımlanan daire satış ihalelerine dahil olacak vatandaşlar, öncelikle satışlar için yayımlanan ilanlara ulaşacaklar. Satış duyurularına ulaşan vatandaşlar ihale tarihlerini öğrenecekler. 

İhale başvuru tarihleri içerisinde kurumun ilgili birimlerine bizzat gidecek vatandaşlar buradan satış şartnamelerine ulaşacaklar. Satış şartnamelerinde kurum geçici ilan bedeli ve başvuru evraklarını ilan edecek. Bu ücreti ödeyip evrakları derleyen vatandaşlar başvurularını yine kurum üzerinden şahsen yapacaklar.

İlanlara dair duyurulara Resmi İlan Portalı (İlan. gov.tr) adresinden ulaşabilirler.

Emlak365.com

Yorumlar (0)