Yerebatan Sarnıcı İçin Hazırlanan Güçlendirme Projesi Onaylandı!

İstanbul tarihinin en önemli simgeleri arasında bulunan ve çökme tehlikesi bulunan Yerebatan Sarnıcı için beklenen müjdeli haber geldi.

Yerebatan Sarnıcı İçin Hazırlanan Güçlendirme Projesi Onaylandı!

İstanbul tarihinin en önemli simgeleri arasında bulunan ve çökme tehlikesi bulunan Yerebatan Sarnıcı için beklenen müjdeli haber geldi. Koruma Kurulu İBB tarafından hazırlanan statik güçlendirme projesini onayladı.

Emlak365.com/ Tarihi Yerebatan Sarnıcı için İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan statik güçlendirme projesi için beklenen onay çıktı. TARİHİ YEREBATAN SARNICI ÇÖKME TEHLİKESİ İLE KARŞI KARŞIYA! Hatırlanacağı üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi özel bir rapor hazırlamış ve tarihi sarnıcın hemen tadilata alınmazsa çökm tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu iddia etmişti. 66 gün önce hazırlanan ve büyük bir öneme sahip olan İBB Yerebatan Sarnıcı Güçlendirme Projesi için beklenen Koruma Kurulu onayı çıktı. Konu hakkında açıklama yapan İBB Genel Sekreteri Mahir Polat, "Kurulda bizim temsilcimiz var. Bu temsilci aracılığıyla biz içerdeki tartışmaları öğreniyoruz. İçeriye görüş bildiriyoruz. Bu konunun müzakere edilip onaylandığı yönünde bir görüş oluştuğunu öğrendik.Karar imzalanana kadar kurul kararını göremiyoruz. Dolayısıyla biz şifahen onaylanacağını öğrenmiş olduk. Henüz karar elimize geçmedi. Resmi yazı elimize geçer geçmez uygulamaya başlayacağız" diyerek beklenen onayın yazılı metninin gelmesi halinde çalışmalara hemen başlayacaklarını duyurdu. YEREBATAN SARNICI NEREDE?Şehrin en büyük kapalı sarnıcı olması ve İstanbul'un en önemli tarihi değeri olması nedeni ile büyük önem taşıyan Yerebatan Sarnıcı İstanbul'un Fatih ilçesinde Yerebatan Caddesi üzerinde yer almaktadır. 

Yorumlar (0)