Yüzde 25 Peşin Ödeme ve 120 Ay Vadeyle TOKİ'den İhaleyle Konut Satışları

TOKİ Başkanlığı farklı illerde yer alan projeleri kapsamında yeni satış ilanları yayımladı.

Yüzde 25 Peşin Ödeme ve 120 Ay Vadeyle TOKİ'den İhaleyle Konut Satışları

TOKİ Başkanlığı farklı illerde yer alan projeleri kapsamında yeni satış ilanları yayımladı. TOKİ tarafından ilan edilen satışlar açık artırma ile gerçekleştirilecek. Vatandaşlar bu satışlardan yüzde 25 peşinat ödemesi ve kalan tutarın 120 ay vadeli şeklinde ödenmesi ile yararlanabilecekler.

TOKİ Başkanlığı'nın resmi kurumsal internet sitesinden yayımladığı açık konut satışlarının yanı sıra Emlak Yönetim üzerinden duyurularla ilan ettiği açık artırmalı konut satışları da bulunuyor. Kuurmun Türkiye geneli çok sayıda şehirde ve bu şehirlerin ilçelerinde inşa ettiği, tamamladığı projelerinden yapılacak konut satışları 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşacak. Aralık ayı içerisinde gerçekleştirilecek tüm sürece ilişkin açıklanan detaylar,TOKİ BAŞKANLIĞI'NDAN YENİ KONUT SATIŞIİlan edilen konut satışlarına dair bilinmesi gereken ilk detay, satış yapılacak şehirler. Konut satış ihale duyurusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın 33 farklı şehirde yer alan projelerinden konut satışı yapılacağı bildirildi. İhalelere ilişkin ilan edilen satış görselinde konut satışı yapılacak şehirler listelendi. İhale ile konut satışı yapılacak 33 şehir;Adana, Aksaray, Ankara, Balıkesir, Batman, Bilecik, Bingöl Bursa, Bolu, Çankırı, Çorum, Düzce, Hatay, Isparta, İzmir, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Manisa, Nevşehir, Niğde, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon, Uşak. 

133 KONUT SATIŞI İÇİN ÖDEME BİLGİLERİİlan edilen satışlar ile ev almayı planlayan vatandaşlar ihale sürecine dahil olacaklar. Bizzat yada internet üzerinden ihaleye katılan vatandaşlar en yüksek teklifi vermeleri durumunda ev sahibi olacaklar. Ev sahibi olma hakkı kazananlar evin değerinin yüzde 25'i kadar peşin ödeme yapacaklar. Daha sonra geri kalan borç miktarı ise 120 ay vade ile ödenebilecek.Emlak365.com


Yorumlar (0)