Ziraat Bankası satışa çıkardı! 7 Bin TL peşinat, 1.067 TL taksitle satılık ev!

Konut satın almak isteyenleri yüksek fiyatlar korkuturken Ziraat Bankası oldukça düşük fiyatlarla vatandaşları ev sahibi yapacağını duyurdu. Ziraat Bankası'nın kelepir konut satış ilanları güncellendi.

Ziraat Bankası satışa çıkardı! 7 Bin TL peşinat, 1.067 TL taksitle satılık ev!

Türkiye'de ev sahibi olmak isteyenlerin sayısı bir hayli fazla olsa da yüksek fiyatlar bu taleplerin gerçekleşmesinin karşısındaki en büyük engel oluyor. Resmi rakamlara göre konut fiyatları son 1 yılın içerisinde yüzde 200'ün üzerinde yükseldi. Bu da bir ev satın almak için çok yüksek bütçelerin gözden çıkarılması gerektiği anlamına geliyor. Ancak bu imkana çoğu vatandaş sahip olamıyor. 

UCUZ KONUTLAR EN ÇOK SORGULANAN KONU OLDU

Son dönemlerde yapılan sorgulamalarda ucuz konutlar çok önemli bir yer tutmaya başladı. Artık ev sahibi olmak isteyenler emlak piyasasının içerisinden ucuz fiyata ev sahibi olmayacaklarını biliyorlar. Bundan dolayı da farklı yollarla ev satışlarına yönelme eğilimi ağırlık kazandı. Bankalardan konut satışları bu konuda alternatif bir yöntem olabiliyor. Bankalar emlak piyasasının aksine çok daha düşük fiyatlarla ev satabiliyorlar.

ZİRAAT BANKASI KONUT SATIŞ İLANLARI YENİLENDİ!

Ziraat Bankası Türkiye'de en çok gayrimenkul satışı yapan bankalar arasında bulunuyor. Banka ikinci el konut satışlarına yeni ilanları ekledi. Çok uygun fiyatlarla satışa çıkarılan konutlar ev sahibi olmak isteyenler için çok önemli bir fırsat oluyor. Bu fırsatı değerlendirenler çok ucuz fiyatlarla ev satın alabiliyorlar. 

Ziraat Bankası satışa çıkardı! 7 Bin TL peşinat, 1.067 TL taksitle satılık ev! - Resim : 2

Ziraat Bankası tarafından yayınlanan konut satış ilanlarına göre Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan bir evin hissesi 106 Bin TL'ye satışa çıkarıldı. Bitlis Merkez'de ise 150 metrekarelik ev için 119 Bin TL fiyat belirlendi. Ankara'nın Beypazarı ilçesinde  2+1 konut için ise 180 Bin TL fiyat açıklandı. 

Ziraat Bankası satışa çıkardı! 7 Bin TL peşinat, 1.067 TL taksitle satılık ev! - Resim : 3

Ziraat Bankası tarafından yayınlanan bir diğer konut satış ilanına göre Erzurum Horasan'da 140 metrekarelik konut 157 Bin TL'ye satılıyor. Banka Bitlis Merkez'de 101 metrekarelik ev için 70 Bin TL, 116 metrekare ev için ise 84 Bin TL fiyat açıkladı. 

KONUT KREDİSİ DESTEĞİ VERİLİYOR!

Ziraat Bankası'nın gayrimenkul satış ilanlarından bir konut satın almak isteyenlere banka tarafından konut kredisi desteği de veriliyor. İkinci el konut oldukları için bu konutlar için müşterilere Ziraat Bankası tarafından aylık yüzde 1,36 faizle konut kredisi veriliyor. Bu şekilde yüzde 90 oranında kredi kullanılabiliyor. 70 Bin TL değerinde olan konut için 7 Bin TL peşinat ödemesi yapılıp 63 Bin TL de konut kredisi çekmek mümkün oluyor. 

Ziraat Bankası satışa çıkardı! 7 Bin TL peşinat, 1.067 TL taksitle satılık ev! - Resim : 4

Ziraat Bankası'ndan 120 ay vadeli 63 Bin TL konut kredisi çekilmesi durumunda aylık taksit tutarı 1.067 TL olarak hesaplanıyor. Bahsi geçen 70 Bin TL değerindeki ev 7 Bin TL peşinat ve 1.067 TL taksitle satın alınabiliyor. 

SONRAKİ HABER