banner136

27 İlde Okullara İŞKUR TYP ile MEB Güvenlik, Temizlik Personeli Alınıyor! Başvuru Ekranı Açıldı

Türkiye İş Kurumu üzerinden TYP personel alım ilanları yayımlandı. Okullarda görevlendirmek üzere güvenlik görevlisi ve temizlik personeli kadrolarına yapılacak TYP personel alımlarının yapılacağı şehirler, ilanlara başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken şartlar ve TYP personel alım ilanlarına başvuruların nasıl yapılacağı haberimizde. İşte Ağustos 2020 dönemi TYP personel alım ilanları.

27 İlde Okullara İŞKUR TYP ile MEB Güvenlik, Temizlik Personeli Alınıyor! Başvuru Ekranı Açıldı

Uzun süredir merakla beklenen okullara TYP personel alım ilanları Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlandır. 

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde okullarda çalıştırılmak üzere yapılacak alımlar üç farklı pozisyonda olacak. Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında yapılacak alımlar 9 ay süreli olacak. İlanlarda yer alan açık kadrolar;

* MEB çevre düzenlemesi

* MEB Güvenlik

* MEB bakım onarım ve temizlik

OKULLARA TYP İLE TEMİZLİK PERSONELİ VE GÜVENLİK ALIMI YAPILIYOR

TYP kapsamında yapılan personel alım ilanları yukarıda yer alan pozisyonlardan yapılacak. Okullara ve Milli Eğitim Bakanlığı birimlerine yapılacak bu personel alım ilanları ise toplam 27 farklı şehirde olacak. 

Söz konusu ilanlara göre bu alımların yapılacağı iller arasında, "Malatya, Antalya, Düzce, Trabzon, Aydın, Sinop, Muğla, Burdur, Sakarya, Erzurum, Edirne, Osmaniye, Çankırı, Afyonkarahisar, Ardahan, Bursa, Çanakkale, Kahramanmaraş, Artvin, Kars, Amasya, Manisa, Batman, Kars, Çorum, Kilis, Hakkari, " bulunuyor. 

Ayrıca bu illerde yer alan çok sayıda ilçe için de İŞKUR üzerinden TYP personel alım ilanı yayımlandı. 

TYP PERSONEL ALIM İLANLARINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İŞKUR üzerinden duyurulan TYP personel alım ilanlarına herkes başvuruda bulunamıyor. Bu ilanlara başvuruda bulunacak olan adayların sağlamaları gereken bazı başvuru koşulları bulunuyor. İŞKUR tarafından duyurulan bu koşullar şunlar;

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç), Bu şartların dışında adayların ayrıca aşağıda yer alan koşullara da haiz olmaları gerekiyor. 

1-) İŞKUR tarafından düzenlenen bir kurs veya programdan yararlanmış olan işsiz 6 ay geçmeden TYP’ye başvuramaz.

2-) Mazeretsiz olarak TYP’den ayrılanlar veya kendi kusuru nedeniyle ilişiği kesilenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

3-) Yararlandığı TYP bittikten sonra Kurum tarafından teklif edilen niteliklerine uygun en az üç iş teklifini mazeretsiz olarak kabul etmeyenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

4-) Herhangi bir kurs ya da programa katılmama yönünde yaptırım uygulanan kursiyer veya katılımcı yaptırım süresince TYP’den de yararlanamaz.

İŞKUR TYP İLANLARINA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İlan edilen şehirlerde yer alan TYP iş ilanları için başvuruda bulunacak olan adaylar başvurularını İŞKUR İl Müdürlükleri yada İŞKUR İlçe Müdürlüklerinden yapabilecekler. İlanlara ilişkin detayları görüntülemek isteyen adaylar aşağıda yer bağlantıya tıklayarak ilanlara ulaşabilirler. 

İŞKUR TYP ilanları için TIKLAYINIZ (Açılan Sayfada Herhangi Bir Alanı Doldurmadan Ara Butonuna Basın)

Emlak365.com

Yorumlar (0)