GSB personel alımı başvuru şartları! Gençlik ve Spor Bakanlığı sürekli işçi alımı ilanı 2022 başvurusu duyurusu

Gençlik ve Personel Bakanlığı sürekli işçi alımı 2022 duyurusu yayımlandı. 5 Ağustos 2022 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan GSB personel alımı başvuru şartları da belli oldu. İşte detaylar...

GSB personel alımı başvuru şartları!

KPSS'siz memur olmak istiyorum diyen kişilerin beklemiş olduğu Gençlik ve Spor Bakanlığı sürekli işçi alımı ilanı yayımlandı. GSB personel alımı başvuru şartları ve kadro dağılımı 5 Ağustos 2022 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanarak duyuruldu. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı işçi alımı 4857 sayılı İş Kanunu, 2 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapılacak. 

GSB PERSONEL ALIMI 2022! GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı 2022 başvurusu İŞKUR üzerinden yapılacak. Türkiye geneli için yayımlanan ilanlar kapsamında kadın ve erkek olmak üzere Temizlik Görevlisi kadrosu için eski hükümlü ve engelli kadrosu içinde başvurular kabul edilecek. 

GSB personel alımı başvuru şartları! Gençlik ve Spor Bakanlığı sürekli işçi alımı ilanı 2022 başvurusu duyurusu

Başvurular İŞKUR üzerinden kabul edilecek. İŞKUR internet sitesi üzerinden de şifresi olan kişiler online olarak iş başvuru formu doldurabilecekler. 

GSB PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI! 

GSB personel alımı başvuru şartları! Gençlik ve Spor Bakanlığı sürekli işçi alımı ilanı 2022 başvurusu duyurusu - Resim : 2

Bu şartlara ek olarak;

GSB temizlik görevlisi işçi alımı başvurusu yapmak isteyen adayların;

En az lise ve dengi bir okuldan mezun olmaları, 

Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen şartlara son başvuru tarihi olan 12 Ağustos 2022 tarihi itibari ile sahip olmaları, 

Adaylar tarafından yapılan başvuruların mutlaka başvuru yaptıkları pozisyon ve meslek koluna uygun olması şartları aranmaktadır.