Emlak Katılım Bankası Düşük Faizli Konut Finansmanı İle Ev Sahibi Yapacak!

Emlak Katılım Bankası beklendiği üzere sektöre hızlı bir giriş yaptı. Hem ev almak vatandaşın hem de inşaat sektörünün umudu olan banka yol haritasını açıkladı!

EMLAK HABERLERİ 27.03.2019 - 13:53 15.07.2021 - 00:16 Emlak 365

Emlak Katılım Bankası beklendiği üzere sektöre hızlı bir giriş yaptı. Hem ev almak vatandaşın hem de inşaat sektörünün umudu olan banka yol haritasını açıkladı!

Ucuz ev sahibi olmak isteyen vatandaşların yanı sıra sıkıntılı bir dönemden geçen inşaat sektörünün de umutlarını bağladığı Emlak Katılım Bankası faaliyetlerine başladı. Kalıcı Konut Finansmanı Sistemi Hayata GeçirilecekBankanın faaliyetlerine başlamasının ardından Emlak Katılım Bankası Genel Müdür Deniz Aksu basın mensupları için özel bir basın toplantısı düzenledi. Deniz Aksu bankanın hedeflerini ve amaçlarını paylaşırken şimdiye kadar alınan yol hakkında da bilgi verdi. Yıl sonuna kadar 15 şube ile hizmet vermeye planladıklarını belirten Aksu merkez şubenin açıldığını, 5 şube için kira sözleşmesi imzalandığını, diğer şubeler içinde arayışlarının sürdüğünü söyledi. Vatandaşın Emlak Katılım Bankası'ndan en büyük beklentisi düşük faiz oranları ile konut kredisi kullandırması olurken Emlak Katılım Bankası Genel Müdürü Aksu konu hakkında yapmış olduğu açıklamasında en büyük hedeflerinden biride sürdürülebilir gayrimenkul finansman modellerini hayata geçirmek olduğunu dile getirdi. Yani banka mevcut konut kredisi paketlerine alternatif yeni bir finansman modeli hayata geçirecek. Vatandaşın hem krediye ulaşımını kolaylaştıracak hem de kredi maliyetini düşürerek gerçekten kira öder gibi ev sahibi olunmasının önünü açacak. Bu sayede dar gelirli aileler de ev sahibi olma imkanı bulacak. 18 Yıl Aradan Sonra Yine Hizmet Vermeye Başladı! 18 yıllık uzun bir aradan sonra yeniden finans sektöründe hizmet vermeye başlayan Emlak Katılım Bankası adına açıklama yapan Aksu bankanın şu anda Türkiye'nin en güçlü bilançolarına sahip bankalarından biri olduğunu belirterek 1.1 milyar liralık öz kaynaklarının ve 750 milyon liralık ta sermayelerinin olduğunu dile getirdi. Gecelerini gündüzlerine katarak kısa sürede bankayı faaliyete geçirdiklerini belirten Deniz Aksu Türkiye'nin altınca katılım bankası olarak sektöre yeni farklılıklar katacaklarını dile getirdi. Emlak Katılım Bankası Konut İnşa Edecek Mi?Bankanın konut üretimi yapıp yapmayacağı soruları üzerine açıklama yapan Aksu “İnsanların barınma ihtiyacı çok kutsal. Bu ihtiyaca hizmet edeceğiz. Fakat biz bir bankayız, ev, inşaat yapmayacağız. Bu noktada temel fonksiyonumuz, inşaatı yapana güçlü bir finansal iş ortaklığı ile yol arkadaşı olmaktır” şeklinde konuştu.Gayrimenkul Sektöründe Piyasa Yapıcı Olacak! İnşaat ve gayrimenkul sektöründe piyasa yapıcı kurum olma hedefleri bulunduğunu belirten Aksu “Türkiye Emlak Katılım Bankasının yeni vizyonunda bu sistemi Türkiye’de oturtmak ve kamunun hizmetine sunmak bulunuyor. Biz bunu gerçekleştireceğiz. Yapı malzemeleri üreticileri ve kullanıcılarından oluşan inşaat sektörünü en iyi noktaya taşıyacak finansal çözümleri sunan bir banka olmayı hedefliyoruz" diyerek planlarından bahsetti. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@