Emlak Katılım Bankası Ev Sahibi Yapacak! Yeni Konut Finansmanı Oranı Düştü

Kamu bankaları tarafından yapılan faiz indirimi ile konut kredisi faiz oranları düştü. Bir indirim haberi de Emlak Katılım Bankası tarafından verildi. Yeni konut finansmanı oranı düştü.

Finans 26.10.2021 - 15:20 26.10.2021 - 15:38 Gülcan Özer

Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından dün yapılan ortak basın açıklaması ile kredi faiz oranları için indirnim müjdesi verilmişti. Kamu bankalarının ticari kredi paketlerinden faiz oranlarına 200 baz puanlık faiz indirimi yapılırken konut kredisi faiz oranı da düşürülmüştü. 

3 kamu bankası tarafından alınan faiz indirimi kararı sonrası gözler diğer bankalara çevrilmiş ve yeni faiz indirimi açıklamaları beklenmeye başlanmıştı. Süreçte katılım bankaları arasında hizmet veren Emlak Katılım Bankası tarafından yeni faiz indirimi müjdesi verildi. Emlak Katılım Bankası konut finansmanı oranı düştü. 

EMLAK KATILIM BANKASI YENİ KONUT FİNANSMANI ORANI YÜZDE KAÇ?

Uzun yıllar boyunca atıl durumda kalan ve sonrasında birinci 100 günlük eylem programı kapsamında tekrar hizmete alınmasına karar verilen Emlak Bankası statü değişikliği yapılarak katılım bankası olarak finans sektörüne dönüş yapmıştı. Katılım bankaları statüsünde hizmet vermeye devam eden Emlak Katılım Bankası konut finansmanı oranı için indirime gitti. 

emlak katılım bankası konut finansmanı oranı

Banka tarafından yapılan faiz güncellemesi sonrasında uygulanan konut finansmanı oranı yüzde 1,34 olarak revize edilirken masraflarda da güncellendi. 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi kullanacak olan kişilerin bankaya ödeyecekleri toplam geri ödeme tutarı 201 bin 614 liraya ulaştı. Yeni konut finansmanı paketi adı altında kullanılacak olan kredilerde aylık taksit tutarı ise bin 680,12 TL olarak gerçekleşecek. 

Emlak Katılım Bankası konut finansmanı masrafları olarak ise finansman tahsis ücreti olarak 500 TL, ipotek tesis bedeli 325 TL, konut kredisi ekspertiz ücreti olarak 850 TL olmak üzere toplam masraf tutarı bin 675 TL olarak tahsil edilecek. 

EMLAK KATILIM BANKASI KONUT FİNANSMANI BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Konut kredisi çekmek istiyorum diyen kişiler için başvurular kendilerine en yakın Emlak Katılım Bankası üzerinden yapılabileceği gibi Emlak Katılım Bankası internet sitesi ve internet şubesi, mobil bankacılık uygulamaları üzerinden de yapılabilmektedir. 300 bin liraya kadar olan konut kredisi taleplerinde yüzde 1,34 oranı uygulanırken bu rakamın üzerindeki kredi talepleri için ise yeni oran belirlenmektedir. Bu oran ise Emlak Katılım Bankası şubeleri üzerinden kredi tutarı ve vadesine göre belirlenmektedir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@